Психолого-педагогічна служба

Про психолого-педагогічну службу школи

Якщо людина не знає,
До якого порту вона пливе,
Жоден вітер не буде їй попутним

Сенека

СИДОРЕНКО ОЛЕНА ЯКIВНА -  соцiальний  педагог

ВIННИК  НАТАЛЯ ОЛЕКСАНДРIВНА - психолог

Мета і напрямки діяльності психологічної служби

Основною метою діяльності психологічної служби є :

• соціально – психологічне забезпечення процесу реформування освіти на всіх її рівнях;
  • здійснення психологічної експертизи, соціально – психологічної корекції, соціальної реабілітації учнівської молоді;
  • психологічна просвіта всіх учасників навчально – виховного процесу.

Психологічна служба школи

1. Забезпечує охорону та захист прав дітей і підлітків, представляє їхні інтереси у різноманітних інстанціях.
  2. Вирішує питання соціального захисту дітей.
  3. Надає допомогу у соціалізації учнів.
  4. Надає консультації з проблемних питань, психологічну підтримку у скрутних ситуаціях.
  5. Дбає про психологічне здоров'я всіх учасників навчального процесу.

Пандемія всередині пандемії

Під час пандемії коронавірусу  багато країн повідомили про загострення проблеми насильства  сім’ї. Частіше його жертвами є жінки, від 15% до 40% жертв складають чоловіки, з точки зору вікової зумовленості під найбільшою загрозою перебувають люди старшого віку та діти, окремою групою ризику є люди з інвалідністю.

В Україні запустили Урядову консультаційну лінію з питань безпеки дітей в Інтернеті

15 вересня в Україні почала діяти Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті – 1545*3. Лінія створена Урядовим контактним центром в партнерстві з освітнім проєктом #stop_sexтинг та за підтримки телеком-оператора «Датагруп» спільно з Патронатною службою Віце-прем’єр міністра-міністра цифрової трансформації України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством внутрішніх справ України та Уповноваженим президента України з прав дитини.

У яких випадках необхідна консультація або допомога практичного психолога?

Якщо в житті дитини відбулася або повинна відбутися одна з наступних подій:

• Переїзд;
  • Розлучення батьків;
  • Хвороба або втрата близької людини;
  • Народження брата або сестри;
  • Різка зміна матеріального становища в сім'ї;
  • Надходження до дитячого садка або до школи.

Якщо в житті дитини регулярно відбуваються такі події:

• Сварки в сім'ї;
  • Боротьба за дитину між бабусями і дідусями з одного боку та батьками з іншого;
  • Тривала відсутність дитячого колективу;
  • Хтось із батьків або близький родич схильний до будь-якої залежності (наприклад, алкоголізм, наркоманії);
  • Тривала відсутність одного з батьків або обох батьків;

Якщо дитина: