Психолого-педагогічна служба

Про психолого-педагогічну службу школи

Якщо людина не знає,
До якого порту вона пливе,
Жоден вітер не буде їй попутним

Сенека

СИДОРЕНКО ОЛЕНА ЯКIВНА -  соцiальний  педагог

ВIННИК  НАТАЛЯ ОЛЕКСАНДРIВНА - психолог

Мета і напрямки діяльності психологічної служби

Основною метою діяльності психологічної служби є :

• соціально – психологічне забезпечення процесу реформування освіти на всіх її рівнях;
  • здійснення психологічної експертизи, соціально – психологічної корекції, соціальної реабілітації учнівської молоді;
  • психологічна просвіта всіх учасників навчально – виховного процесу.

Психологічна служба школи

1. Забезпечує охорону та захист прав дітей і підлітків, представляє їхні інтереси у різноманітних інстанціях.
  2. Вирішує питання соціального захисту дітей.
  3. Надає допомогу у соціалізації учнів.
  4. Надає консультації з проблемних питань, психологічну підтримку у скрутних ситуаціях.
  5. Дбає про психологічне здоров'я всіх учасників навчального процесу.

Попередження домашнього насильства

Повномасштабна війна, яка триває в Україні, не зупиняє вчинення правопорушень, які були поширеними в нашій державі і раніше. Домашнє насильство є одним із тих явищ, яке у період війни може лише загострюватися і при цьому залишатися невидимим. Які існують тенденції вчинення домашнього насильства в сьогоднішніх реаліях життя? Що робити педагогу у випадку виявлення домашнього насильства?

Самоушкодження: фактори, прояви, наслідки

Самоушкодження (англ., self-harm) – це умисна спроба заподіяти собі будь-якої шкоди, яка часто не має на меті здійснення суїциду, а є наміром зменшення рівня напруги та уникнення негативних емоційних переживань,   бажання привернути увагу до себе та свого внутрішнього світу. Найбільш поширеним серед підлітків є заподіяння собі фізичної шкоди, що зазвичай передбачає порізи, опіки шкіри або навіть удари головою об стіну.

В останні роки чисельність таких випадків зростає. Підлітки завдають собі фізичного болю ножами чи бритвами, аби заглушити психологічний біль і негативні переживання, зменшити напругу та контроль над емоційним станом.

ВАЖЛИВО: як правило, підліток вдається до самоушкоджень, коли психологічний біль значно вищий за фізичний.

Тренажер з психології – твій помічник у важку хвилину

17 жовтня інспектори СЮП ЗРУП по Хортицькому району завітали до закладу освіти з метою ознайомлення учасників освітнього процесу з тренажером з психології розробленим благодійним фондом   HappyMind за підтримки компаній SATELIT.ua та BESTTEST.com.ua.

HappyMind  - спеціальний онлайн-тренажер для самостійного покращення психологічного здоров’я для військових ЗСУ та мирного населення, яке постраждало від військової агресії росії.

Як допомогти дітям впоратися з тривогою в укритті

Спостерігайте за станом дитини та реагуйте на її потреби.

Ось наш план дій
Розкажіть дитині про план дій. Складіть послідовність маршруту до укриття, проговоріть інструкцію дитині щодо послідовності її дій. Говоріть короткими та чіткими фразами.
Наявність плану заспокоює і дарує впевненість, навіть у найбільш вразливих ситуаціях. Якщо ви разом з дитиною змушені перебувати в укритті, ось способи підтримати її та знизити рівень стресу.
Намалюйте карту укриття, зобразіть локації в укритті, що і де знаходиться, як воно функціонує, де вхід і вихід, де ваше місце, де будуть знаходитись рідні (намалюйте, зобразіть, напишіть - діти краще сприймають наочно).

Як ти почуваєшся?

Звідки починається здоров'я людини?

Якщо спитати про це психолога, він відповість: "З гармонії ментального здоров'я."

У сучасному світі, де стрес та тиск є частиною щоденності, ментальне здоров'я відіграє ключову роль у розвитку та навчанні кожної людини.

Застосування технік  збереження ментального здоров'я може стати дуже ефективним способом підвищити свідомість людей про їхнє емоційне та психічне здоров'я та навчити їх навичкам збереження ментального благополуччя. Ось деякі техніки, які можна використовувати.