Заходи

Створення умов профілактики насильства в освітньому середовищі школи

13.12.2021 в ЗСШ № 40 відбулася позачергова нарада працівників закладу освіти щодо створення умов профілактики будь-яких форм насильства в освітньому середовищі.

У нараді взяла участь інспектор СЮП ВП ЗРУП ГУНП в Запорізькій області молодший лейтенант поліції Ольга Федчак. У своєму виступі вона зупинилася на відповідальності сторін булінгу.

Практичний психолог школи Наталія Вінник під час виступу нагадала присутнім про ознаки булінгу, акцентувала увагу на питанні виходу з конфліктних ситуацій.

Акція «STOP! Булінг!» або U.N. Anti-Bullying Day

Цькування з боку однолітків є однією, з найбільш поширених причин суїциду серед дітей та підлітків. Організація Об’єднаних Націй визнала епідемію залякування і цькування і в 2012 році оголосила 4 травня – U.N. Anti-Bullying Day. З цього часу кампанією боротьби з булінгом встигли підтримати 25 країн. До них приєдналася і Україна.

В нашій школі протягом 05-06 травня відбулася інформаційно-превентивна Акція «STOP! Булінг!» в режимі онлайн. В рамках якої класними керівниками 1-11 класів були проведені  години спілкування «Стоп булінг!»;  на сайті школи розташовані відео-поради для учасників освітнього процесу: «Як запобігти булінгу: поради для свідків», «Як зупинити булінг: поради для батьків», «Як боротися з булінгом: поради для дітей». Здобувачі освіти забезпечені номерами телефонів «гарячої лінії щодо булінгу» та організацій, які займаються проблемами булінгу в Україні.

Протидія булінгу у закладах освіти

Робота учнів 10Б класу нашої школи на конкурс відеоробіт у рамках національного проекту "Безпечна країна" 
у номінації "Протидія булінгу у закладах освіти"

Автори Слісаренко Олександра, Худякова Дар'я, Ткачук Марія

«Ми проти насильства!»

Практичним психологом Вінник Н.О. та соціальним педагогом Сидоренко О.Я. з метою попередження насильства та правопорушень, проявів булінгу в учнівському середовищі, формування дружніх стосунків між учнями, доброзичливого ставлення один до одного протягом І семестру 2019-2020 н.р. проведені заняття з учнями 1-11 класів. Під час занять учні розробляли правила щодо попередження булінгу та правила дружби для свого  класу. Діти обговорювали негативні емоції, які може відчувати жертва   свідки та агресори булінгу; робили висновки;  дискутували про головні якості справжнього друга та толерантного відношення один до одного.

Соціальний педагог Сидоренко О.Я.

Зустріч з правоохоронцями

05 грудня 2019 року до нас завітали спеціалісти Управління патрульної поліції в Запорізькій області. Це вже не перша зустріч наших учнів з офіцерами поліції. Уже другий рік в рамках акції «Шкільний офіцер поліції» школа співпрацює з ними з метою профілактики та попередження булінгу, правопорушень та відповідальності неповнолітніх, торгівлі людьми, проявів насильства та ін. Цього разу співробітники поліції провели з учнями бесіду на тему «Правопорушення неповнолітніх та відповідальність за них».

Соціальний педагог Сидоренко О.Я.

Інформаційні лекції «Стоп. Булінг»

На сьогоднішній день надзвичайно гостро постає проблема агресивних проявів у міжособистісних стосунках дітей та підлітків. Особливого розповсюдження набувають прояви систематичної, довготривалої агресії одних пілітків по відношенню до інших. 19 січня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».  У зв’язку з цим у школі розпочата просвітницько-профілактична кампанія: для учнів 3-х - 11-х класів  були проведені   інформаційні лекції  «Стоп.  Булінг».