Шкільний громадський бюджет

ПЛАН РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ «ШКІЛЬНІ ШАФИ»

Розпочинаєтся реалізація проєкта-переможця Конкурсу «Шкільний громадський бюджет м. Запоріжжя» «Шкільні шафи» «School lockers» (проєкт № 11; автор: Єрмола Катерина, учениця 11-А класу).

1. Перелік закупівель

Назва закладу

Од. виміру

ЗСШ № 40

1.

Шафа шкільна для речей (1 секція – 4 шафи)

шт.

Підтримка талановитої молоді

16 березня 2021 року в ЗСШ № 40 відбулася зустріч учнів, авторів проєктів-переможців Конкурсу «Шкільний громадський бюджет м. Запоріжжя» з помічником міського голови, депутатом Запорізької міської ради, членом політичної партії «Партія Володимира Буряка «Єднання» Сергієм Володимировичем Ільченком.

Під час зустрічі учні обговорили з паном Сергієм проблеми, які виникали при розробці проєктів, поділились своїми ідеями та напрацюваннями, а також спробували знайти найефективніші шляхи впровадження власних проєктів.
В свою чергу Сергій Володимирович пообіцяв молодим лідерам моральну та фінансову підтримку для впровадження їх задумів в життя.

Старт Конкурсу «Шкільний Громадський Бюджет м. Запоріжжя»

10 лютого 2021 року стартує Конкурс «Шкільний Громадський Бюджет м. Запоріжжя», який реалізується Департаментом освіти і науки Запорізької міської ради за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Етапи Конкурсу:

• 10.02-17.02 – подача проєктів в Робочу групу;
  • 18.02-20.02 – перевірка проєктів Робочою групою;
  • 21.02-28.02 – презентація проєктів (рекламні ролики);
  • 01.03-10.03 - голосування (на сайті школи);
  • 11.03-14.03 - підведення підсумків;
  • 18.03 – нагородження переможців.

Всі автори проєктів отримають невеличкі подарунки від Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.

Наша школа - офіційний учасник пілотного проєкту реалізації Шкільного громадського бюджету в м. Запоріжжя

Департамент освіти і науки Запорізької міської ради на своїй офіційній сторінці у фейсбуці повідомляє, що 29 грудня 2020 року шляхом жеребкування було обрано 7 закладів загальної середньої освіти м. Запоріжжя, які в 2021 році стануть учасниками пілотного проєкту першого року реалізації Шкільного громадського бюджету в м. Запоріжжя.
Серед закладів освіти, які братимуть участь у реалізації проєку, є і наша школа:
  • Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22 Запорізької міської ради Запорізької області;
  • Запорізький академічний ліцей № 23 Запорізької міської ради Запорізької області;
  • Запорізька гімназія № 25 гуманітарного профілю Запорізької міської ради Запорізької області;

Інформаційно-навчальний тренінг з питань впровадження Шкільного громадського бюджету

24 грудня 2020 року представники учнівського та батьківського самоврядування 7-11 класів нашої школи взяли участь в інформаційно-навчальному тренінгу з питань впровадження Шкільного громадського бюджету серед ЗЗСО м. Запоріжжя.

Учасників тренінгу ознайомили з поняттям «шкільний бюджет», що таке бланк проекту та як працювати з ним. Також учасникам розповіли про правила складання та подачі проектів на розгляд робочої групи. Вчили як прорахувати кошти, врахувавши мінімальну та максимальну вартість.

Потім учні та батьки працювали в групах з тренерами, які вчили складати орієнтовний бюджет, проробляли проекти в малих групах та знайомили з основними принципами складання бланків проектів.

Робота була дуже плідною. Учні особливо захопилися ідеєю благоустрою школи та отримали багато корисної інформації.

В Запоріжжі стартує програма "Шкільний громадський бюджет"

Шкільний громадський бюджет - це потужний інноваційний інструмент громадської участі, що активно впроваджується у всьому світі для залучення молоді до прийняття рішень.

Шкільний громадський бюджет м. Запоріжжя – це частина коштів департаменту освіти і науки Запорізької міської ради де школярі міста, шляхом голосування, обирають на що цю частину коштів витрачати в межах свого закладу освіти. Завдяки цьому діти мають більший вплив на розвиток своїх шкіл.