Як організувати навчання школяра вдома з максимальною користю. Поради психолога

  • Спершу потрібно потурбуватися, щоб дитині вдома було комфортно навчатися. У неї повинен бути особистий простір. Важливо обрати для цього затишне і спокійне місце. Нехай дитина сама розкладе там свої речі для максимальної зручності. Навіть коли у маленькій квартирі проживає багато людей, можна відгородити окрему зону ширмою.

  • Хоч у багатьох дітей сьогодні немає проблем з володінням технікою, є сім'ї, у яких приділяється вкрай обмежена кількість часу для використання гаджетів та комп'ютера. Щоб у дитини не виникало дискомфорту під час онлайн-навчання, обов'язково потрібно запевнитись, що вона вміє вмикати техніку, заходити на необхідні ресурси та підключатись до уроків.

  • Багато дітей через зміщення звичного графіка просипають і пропускають початок онлайн-уроків. Як результат – дитина не засвоїла повною мірою матеріал, вчитель незадоволений, а батьки обурені. Щоб цього не сталося, психолог радить мамам і татам налаштовувати разом з дитиною будильники та таймери. "Важливоназивати таймер не просто "Математика", а "Під'єднатися до онлайн-уроку математики". Установіть різні мелодії та назви на кожен дзвінок, дітям це подобається.

  • Також не буде зайвим завести красивий блокнот, де школяр записуватиме плани на день і фіксуватиме свої успіхи, наприклад, за допомогою наліпок. "Діловитість зараз у моді, дітям подобається бути в образі "ділової ковбаси". А наліпки будуть додатковою мотивацією: під'єднався до уроку — наклеїв одну наклейку; відповів на уроці — наклеїв іншу наліпку.

  • Одним з найважливіших правил психолог називає розповіді про враження за день. Потрібно цікавитися настроєм, відчуттям, новими знаннями дитини. Приклад: "У мене сьогоднітаке трапилось на роботі! Риба в акваріумі ледь не з’їла камінь! Я так злякалась за неї! А як ти сьогодні почувався на уроці? Як там НаталіяМиколаївна, щось цікаве розповідала? А яка була тема? А я вже й забула, як розв’язувати рівняння! Ану нагадай, так хочу згадати!"