Учні нашої школи разом iз рідними приєдналися до написання диктанту національної єдності з різних куточків світу

#МоваПеремоги

«Ціною життів кращих ми виборюємо право говорити рідною мовою, бути українцями, визначати своє майбутнє. Українська мова – це мова наших батьків і дітей. Мова нашої Перемоги», – наголосив у цей святковий день головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний. Генеральний штаб ЗСУ додав: «Мова – теж зброя: тож хай вам буде легко – дотиком пера...»

Боронять рідну мову й учні нашої школи: усі залюбки долучилися до Тижня української мови, що триває цього року онлайн. Натхненно створюючи свої проєкти, презентації, плакати, мультфільми, відеокліпи для YouTube, ролики в ТікТок, діти довели, що володіти українською, мовою сильної та незламної нації, – це модно і престижно.

Цьогоріч День української писемності й мови відзначений особливими почуттями, адже нарешті більшість українців зрозуміли, що мова – те, що робить нас народом і єднає, що дає силу  і волю до боротьби.

Попри вкрай складні умови, учні не порушили щорічну традицію і доєдналися до Радіодиктанту національної єдності не тільки з України, а й з різних куточків світу. Ця традиційна подія підкреслює боротьбу за свою незалежність і право говорити у своїй країні рідною мовою. Для наших учнів це не тільки перевірка грамотності, а й можливість відчути патріотизм і переосмилити головні цінності життя. Тим паче, що провідною темою диктанту був рідний дім і актуальна ситуація в Україні.  Авторкою диктанту національної єдності стала письменниця і режисерка Ірина Цілик.

«Розкажи мені про свій дім», – говориться в диктанті. Сьогодні згадка про рідний дім є актуальною, хоч і болючою. Багато людей зараз знаходяться за межами країни, й саме цей диктант зміг нагадати про рідні стіни, у яких кожен зробив перший крок, про запах книжкових полиць та світлом залитих кімнат, про мирне життя, яке в нас забрали.

Текст розчулив усіх. Як ніколи, торкав струни душі, змушував бриніти найпотаємніші її куточки. Сльози  самі собою стікали по щоках. Найшвидшої перемоги нашому дому – Україні.

У День української писемності та мови дякуємо нашим захисникам та захисницям за можливість думати, любити, пам'ятати, співати, слухати, мовчати нею.