Репортаж про організацію освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання

Останнім часом зміни у суспільстві відбуваються з блискавичною швидкістю. А як змінилося наше шкільне життя? Звичайно, через вимушену ізоляцію змінився характер взаємодії між усіма учасниками освітнього процесу. Кожен ранок у наших вчителів та учнів  5-11-х класів починається з налагодження звуку та відео зв’язку.

З цього навчального року для забезпечення освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання  учні та вчителі  нашої школи використовують шкільне освітнє середовище - G Suite for Education. Сервіс Google Клас (Classroom) цього середовища  допомагає вчителям розподіляти завдання і ефективно взаємодіяти з учнями. У Classroom також налаштована інтеграція з іншими сервісами Google, наприклад Meet (засіб для відеоконференцій), що забезпечує зручне проведення уроків в синхронному режимі. Google Клас - особистий кабінет дитини,  де є всі навчальні матеріали,  де в одному місці зберігаються всі домашні завдання, конспекти, отримані оцінки.

Наші вчителі опанували цифрові технології на постійній основі, вибудували систему роботи на дистанції, навчилися оперативно усувати негаразди: десь не спрацювала навчальна платформа, десь дитина не змогла зафільмувати чи сфотографувати своє завдання – кожен учень отримував допомогу.

Зараз ми, вчителі,  пересвідчуємось на власному досвіді, як непросто вмотивувати учнів навчатися дистанційно, як сформувати  та постійно підтримувати їх живий інтерес до навчання та саморозвитку, як навчити їх (та самих себе) постійно та самостійно вчитися. Тому, взаємодія учасників освітнього процесу на основі постійного діалогу та взаємоповаги вкрай важливі. Під час дистанційного навчання справжніми союзниками вчителів стали батьки, які доклали зусиль, щоб у стислі терміни забезпечити дітей потрібними гаджетами, підтримують школярів у цьому незвичному освітньому процесі.  Щиро вдячні вам, шановні батьки, за підтримку та створення належних умов для дистанційного навчання діток. Без вас ми б не впоралися!

А що наші учні? Чи змінив їх новий формат навчання? Після кожної паузи в очному навчанні діти охоче поверталися до школи. Найбільше їм хотілося живого спілкування з друзями, улюбленими педагогами. А ще вони втомилися від багатогодинного споглядання гаджетів і залюбки повертались у класи, щоб учитись у реального вчителя в компанії реальних однокласників.  Вчителі школи  висловлюють сподівання, що найближчим часом спроможність медичної системи стримає епідемічні хвилі та учні поступово повернуться до звичайного формату навчання, за свої парти.