Ми проти насильства!

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

•          25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

•          1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

•          2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

•          3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

•          5 грудня – Міжнародний день волонтера;

•          6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

•          9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

•          10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Здобувачі освіти разом із класними керівниками та психологічною службою взяли активну участь у проведенні акції. Були проведені тренінгові заняття та години спілкування: «Попередження насильства в освітньому середовищі», «Ми проти насильства», «Ланцюжок толерантності», «Права та обов’язки дитини»  (5-10 кл.) «Людина не товар» (9-10 кл.)  «Я вірю в силу доброти», «Дивіться на нас, як на рівних», «Наші долоньки проти насильства», «Права дітей» (1-4 кл.) «Важливе про СНІД» (10-11 кл.), конкурс малюнків «Ми проти насильства» (5-9) кл. Діти початкової школи  із задоволення взяли участь у перегляді та обговоренні відеороликів: «Друг», «Дітям про домашнє насильство», «Жив був чорний кіт».

В інформаційних куточках, на сайті школи розміщені номери телефонів довіри:

•          1578 – з питань протидії торгівлі людьми;

•          1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству дітей;

•          527 (безкоштовно з мобільних) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.

Щира подяка всім, хто приєднався до участі у Акції!

Соціальний педагог Сидоренко О.Я.