ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи – свято, встановлене на знак вшанування патріотизму та мужності громадян, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу.

В цей день з метою утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року стали на захист демократії, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

В цей день, 21 листопада 2022 року, в ЗСШ №40 були проведені хвилини пам’яті для учнів 1-11-х класів. Також учні школи взяли участь в патріотичному марафоні «Я дякую тобі, солдате!», доєдналися до інформаційної соціальної кампанії до Дня Гідності та Свободи, що проходила під гаслом «Революція гідності – це перший переможний бій цієї війни», розробленої та запущеної Національним музеєм Революції Гідності й Міністерством культури, молоді та спорту України. А для учнів 1-4-х класів було організовано шкільну акцію «Шануймо мужність та відвагу».

Ми – УКРАЇНЦІ! І головне для нас «Дві цінності, нерозривно сплетені, як правий і лівий береги Дніпра. Як синій і жовтий кольори. Як слова Чубинського й музика Вербицького. Як дві нитки візерунка на вишиванці, де зашифровано наш генетичний код. Це гідність і свобода» (Президент України Володимир Зеленський).

Маслова С.О., педагог-організатор