День цивільного захисту та Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

Відповідно до наказу департаменту освіти і науки Запорізької міської ради від 05.04.2023 № 125р «Про проведення Дня цивільного захисту, Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності та Тижня безпеки дитини у закладах середньої, дошкільної освіти у 2022-2023 навчальному році», наказу ТВО Хортицького району від 06.04.2023 № 17р «Про проведення Дня цивільного захисту, Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності безпеки дитини у закладах середньої, дошкільної освіти у 2022-2023 навчальному році»,  наказу по ЗСШ № 40 від 06.04.2023 №72р «Про проведення Дня цивільного захисту та Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у ЗСШ № 40 у 2022-2023 навчальному році» в ЗСШ № 40 27.04.2023 було проведено День цивільного захисту та з 15.05.23 по 19.05.2023 Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.

Метою проведення заходів є поліпшення якості освітньої та виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у вихованців та учнів умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час надзвичайних ситуацій. Ці знання та вміння набули особливої актуальності в умовах воєнного стану.

В рамках Дня цивільного захисту було організовано та проведено наступні заходи:

1. виховні години:

• 1-4-і кл. – «Надзвичайні ситуації та способи їх подолання»;
  • 5-8-і кл. – «Обережно! Небезпека!»;
  • 9-і, 11-й кл. – «Захисти своє життя. Порядок дій у НС»;

2. тематичні уроки:

• 1-4 кл. – «Безпечна прогулянка в період війни»;
  • 5- 8 кл. – «Бережи здоров’я життя »;
  • 9 та 11 кл. – «Надання першої домедичної  допомоги»;

3. конкурс малюнків (1-4-і класи);

4. перегляд відеороликів «Правила поведінки в надзвичайних ситуаціях»;

5. тести на теми життєвих ситуацій.

В рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності було організовано та проведено наступні заходи:

• для 1-4-х класів інформаційні години «Безпека вдома», перегляд мультфільму з циклу «Уроки тітоньки сови» «Електрика, побутові прилади»; конкурс малюнків з основ БЖД;
  • для 5-6-х класів бесіди на тему «Безпека на вулиці»;
  • для 9-х та 11-го класів інформаційні години «Про правила поводження з небезпечними предметами»;
  • класними керівниками було проведено години спілкування з елементами практичних занять «Обережно: небезпека!»
  • обговорювались правила безпеки в умовах воєнного стану, при загрозі радіаційної небезпеки, хімічні атаки.

Світлана КОЛЯДА, заступник директора з НВР