АМБРОЗІЯ ПОЛИНОЛИСТА — НЕБЕЗПЕЧНИЙ КАРАНТИННИЙ БУР’ЯН!!!

Карантинні рослини - це особливо шкідливі адвентивні види, яких немає на території країни або вони наявні обмежено і чисельність яких регулюється спеціальними заходами.

Найчастіше серед рослин - алергенів у фітоценозах міста трапляються амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia), лутига татарська (Atriplex tatarica), чорнощир нетреболистий (Iva xanthiifolia).

Крім шкідливого впливу на культурні рослини, негативно впливає на здоров’я людини. Пилок рослин викликає алергічні захворювання. Алергени містяться також в насінні і листі амброзії. Вони можуть викликати у людей дерматити.

При знаходженні в осередку поширення амброзії полинолистої, в тому числі при виконанні робіт із знищення карантинних рослин, необхідно захистити відкриті ділянки шкіри, очі, верхні дихальні шляхи. Необхідно вдягати щільний одяг з довгими рукавами і штанинами, захисні рукавиці. Не зайвою буде і зволожена ватно-марлева пов’язка. Після роботи необхідно вмитися чистою водою, прополоскати рот, горло, ніс, ретельно вимити руки з милом, прийняти душ.

Нажаль, ця рослина розповсюджена і на території Хортицького району.

В закладі освіти розроблено План заходів щодо локалізації та ліквідації карантинних рослин та бур’янів на території ЗСШ № 40 протягом вегетаційного періоду 2023 року⁚

1. Проведення обстежень з метою виявлення місць розповсюдження карантинних рослин та бур’янів з визначенням їх площ.
  2. Проведення карантинних заходів щодо локалізації і ліквідації карантинних рослин та бур’янів у межах закріплених територій .
  3. Своєчасний покіс трав у межах закріплених територій з ліквідацією вогнища амброзії.
  4. Забезпечення широкої пропаганди серед учнів та батьків щодо необхідності проведення заходів щодо знищення карантинних рослин і бур’янів через сайт школи.
  5. Прибирання сміття, зеленої зони.
  6. Здійснення контролю за ходом боротьби з бур’янами, карантинними рослинами, своєчасним покосом трав.

Завдяки кропіткій праці робітників закладу освіти територія школи звільнена від шкідливих рослин та милує око мешканців мікрорайону яскравими барвами квітів.

Бережіть своє здоров’я !!!

Інженер з ОП Наталья Вінник