28 червня Україна відзначає День Конституції

Щороку 28 червня Україна відзначає День Конституції. Це одне з “наймолодших” свят в українському календарі, яке з’явилося після ухвалення Основного Закону країни. Конституція України – це не лише закон законів, це серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. У ньому записані основні права, свободи та обов’язки людини, завдання та функції діяльності уряду. Ми всі, дорослі і малі, є громадянами своєї країни. Перебуваючи під захистом держави, громадяни беруть на себе певні обов’язки, а держава гарантує їм права і свободи, необхідні для нормального життя. Громадяни України повинні запам’ятати:

  • Україна – суверенна, незалежна, демократична, правова держава.
  • Державною мовою України є українська.
  • Державними символами України є Державний прапор, Державний герб і Державний гімн.

           Усі люди є вільні і рівні у своїх правах. Захист Батьківщини, шанування її державних символів є обов’язком кожного громадянина України.

А те, що ми відзначаємо цей день, незважаючи на війну, яка триває, є запорукою нашої перемоги і нашого мирного майбутнього у вільній, незалежній і конституційній Україні!

             Цей День Конституції — нагадування про те, що кожен громадянин має право і обов'язок бути активним учасником демократичного процесу, берегти нашу спадщину та зміцнювати нашу державу.

 

Україна розпочинається з кожного з нас, тож бажаємо всім нам миру та спокою, успіхів та процвітання. Нехай принципи Конституції стануть реаліями нашого сьогодення!