100-річчю Української революції присвячується…

Україно, ти моя молитва,
Ти моя розпука вікова…
Гримотить над світом люта битва
За твоє життя, твої права.

24 лютого  в приміщенні актової зали КПУ відбулося підведення підсумків та нагородження переможців міського конкурсу мультимедійних проектів «Географія Української революції 1917-1921рр.»

Конкурс був оголошений Запорізьким науково-методичним центром (ІАМЦ) департаменту освіти і науки Запорізької міської ради на виконання рішення Кабінету Міністрів України про вшанувати на загальнодержавному рівні 100-річчя Української революції – першого досвіду українського державотворення у ХХ столітті.

Українською революцією прийнято називати низку подій, пов'язаних з національно-визвольною боротьбою українського народу у 1917—1921 роках, поштовхом для яких стала Лютнева революція в Російській імперії.

Творчий колектив учнів нашої школи теж прийняв участь у конкурсі і посів ІІ місце в номінації «ігрове кіно», хоча наш проект і є документальним фільмом. Протягом грудня й січня тривала робота над проектом. Досліджуючи події сторічної давнини у Запорізькому краї, наша команда: Кісенко Артем, Данилюк Наталя,  Лемещенко Дар’я, Черненко Анастасія та Ремович Рада (наш оператор) під керівництвом вчителів Кулініч О.П. та Євсєєвої Л.Є., занурилася у вивчення історичної літератури, документів, відеохроніки тих часів, відвідували музей, фотографували й знімали відео історичних будівель старого міста, пов’язаних з подіями революції.

Складно було розібратися самостійно в буремних подіях того часу, бо в підручниках історії цей період описано досить однобоко, а саме про Запорізький край, крім махновщини, ще й дуже мало. Через це ми запросили допомоги у дослідника Української революції, кандидата історичних наук Юрія Ігоровича Щура, книгу якого («Запоріжжя й запорожці у боротьбі за незалежність України: героїчне ХХ сторіччя») ми знайшли в бібліотеці. Частина інтерв’ю з істориком увійшла в наш фільм.

Ми з’ясували, що Запорізький край мав багату на події революційну історію. Серед видатних постатей визвольного руху за незалежність України було багато  наших земляків. Ми прийшли до розуміння того, що Українська революція  1917-1921 років знаходить продовження у сьогоденні: «революція на граниті», «помаранчева революція», «революція гідності» – сучасні віхи боротьби за становлення і незалежність нашої держави. Ця боротьба триває і наша Запорізька земля народжує нових героїв.

У Запорізькій ОДА створили організаційний комітет і затвердили план обласних заходів із відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років.

План розрахований на п'ять років – 2017-2021, упродовж яких на території області згадуватимуть про найзначніші події Української революції. Зокрема, цьогоріч заплановано кілька заходів: у березні відбудуться урочисті та меморіальні заходи з нагоди 100-річчя початку Української революції та створення Української Центральної Ради; у травні - 100-річчя формування Першого українського полку імені Богдана Хмельницького та початку створення українського національного війська; у червні – 100-річчя створення Генерального Секретаріату Української Центральної Ради, першого українського уряду; у листопаді - 100-річчя проголошення Української Народної Республіки.

Міським конкурсом мультимедійних проектів «Географія української революції» і розпочалася низка цих заходів.

Керівник проекту – вчитель інформатики Євсєєва Л.Є.