1 червня - Всесвітній день батьків

Ще одне нове свято на нашій планеті — Всесвітній день батьків (Global Day of Parents) — було проголошено на 66-й сесії Генеральної Асамблеї ООН (резолюція № A/RES/66/292) у вересні 2012 року. І, починаючи з 2013 року, воно відзначається щороку на честь батьків у всьому світі в перший день літа — 1 червня .

Мета свята — нагадати жителям планети про загальнолюдські цінності, захистити і затвердити ці цінності як основу міцної і заради сім'ї. Адже саме сім'я (в першу чергу — батьки) несе відповідальність за виховання та захист дітей, за те, щоб повне і гармонійне розвиток їх особистості обов'язково відбувалося в сімейному оточенні в атмосфері щастя, любові і розуміння. Батьки у всіх частинах світу, незалежно від їх расової, релігійної, культурної та національної приналежності є основними вихователями та вчителями своїх дітей, готуючи їх до щасливого, повноцінного і продуктивного життя. Батьки є ядром сім'ї і основою нашої громади і суспільства.

Символічно, що саме в цей день, 1 червня, у всьому світі вже більше півстоліття зазначається інше свято, проголошений у 1949 році Конгресом Міжнародної демократичної федерації жінок і має пряме відношення до сім'ї, — Міжнародний день дітей .

У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх батьків, теперішніх та майбутніх! Бажаємо батькам міцного здоров’я, мудрості і сил! Зі святом Вас і Ваші родини!