Ми - українці

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.

Ліна Костенко
Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Щоб любити країну, її потрібно знати

"А ви думали, що Україна так просто.
Україна — це супер. Україна — це ексклюзив.

По ній пройшли всі катки історії.
На ній відпрацьовані всі види випробувань.

Вона загартована найвищим гартом.
В умовах сучасного світу їй немає ціни".

(Ліна Костенко).

Аматорський документальний фільм «Міф про Новоросію»

Мультимедійний проект на Всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів «Врятувати від забуття»

Запали свічку пам’яті

Ті чорні дні голодомору,
Мов рана, що не заживає,
Вони крізь час тривожать душу,
І спокою вона не має…

Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок – Голодомор, який призвів до небачених безневинних жертв. Кожну четверту суботу листопада ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору     1932-1933 років.

Україна - Японія. Минуле і майбутнє.

Фільм бере участь в міському конкурсі, присвяченому року Японії в Україні

9 листопада, у День української писемності та мови, відбувся 17 Радіодиктант національної єдності.

Ця акція була розпочата в 2000 році, і ось уже 17 років поспіль, в цей день, кожен охочий може перевірити свої знання орфографії, пунктуації,  інших правил української мови та продемонструвати свою єдність із тими, хто любить і шанує українське слово.

Девіз цьогорічного радіодиктанту – «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Тема диктанту – «Наші пісні».

Наші хлопці найкращі!

Вітаємо переможців  районного фіналу військово-спортивного конкурсу «Патріот Вітчизни» команду ЗСШ № 40 яка посіла І місце у складі:

Кісенко Артем – капітан команди 11-А клас;
Кравцов Андрій 11-А клас;
Ярошенко  Олексій 11-А клас;
Павленко Даніїл 11-А клас;
Грицаєнко Артур 10-Б клас;
Хмеловський Данило 11-Б клас.

Ювілейний «Кобзар» Шевченка

У п’ятницю 27 жовтня 2017 року о 12.30 в Класичному приватному університеті відбувся семінар “Ювілейний «Кобзар» Шевченка та питання українського правопису” з Миколою Зубковим – українським мовознавцем, автором посібників з ділового мовлення, упорядником ювілейного Шевченкового «Кобзаря», який увесь текст уперше уклав відповідно до норм і правил зрепресованого й досі Харківського правопису. Ювілейний “Кобзар” базовано на виданні, що побачило світ на початку 20-х років минулого сторіччя в Німе

Захід до Дня захисника України

14 жовтня в Україні відзначають День захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва, а у нашому місті День визволення Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників. Саме цим святам і був присвячений захід, який пройшов  у школі 12 жовтня. На захід були запрошені гості – учасники АТО – Хуртак Дмитро Олександрович та Бондаренко Віктор Михайлович, які привітали присутніх зі святами. Пам’ять загиблих героїв вшанували хвилиною мовчання.

Великодні подарунки воїнам АТО

Напередодні Великоднього свята вже традиційно учні нашої ЗСШ №40 приготували подарунки для воїнів АТО. Кожен клас долучився до благодійної акції «Великодній кошик» для захисників, що тримають наше небо. Склали в коробки пасочки, чай, печиво, цукерки та інші смаколики, долучивши до подарунків ще виготовлені власноруч листівки й великодні аплікації. Особливо постаралися молодші школярі.