Ми - українці

Пропонуємо доєднатися до святкування Дня української писемності та мови

Шановні учні! Ми пропонуємо вам доєднатися до святкування Дня української писемності та мови, виконавши декілька цікавих та нескладних завдань! (Дивіться слайд-шоу під дописом)

Також нагадуємо, що ви можете взяти участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності, який відбудеться 9 листопада.

О 9:00 9 листопада 2020 року ведучі в студії «UA: Першого» розкажуть історію диктанту й дадуть змогу всім охочим підготуватися до написання. Для радіодиктанту 2020 року текст написав відомий письменник і видавець Іван Малкович.Сам радіодиктант, який читатиме відома акторка театру і кіно Римма Зюбіна, почнеться о 9:15.

Зимові свята в Україні: традиції, звичаї, обряди

Зимовий цикл українських свят:

  • 19 грудня - День Святого Миколая
  • 22 грудня - День святої Анни
  • 25 грудня - Спиридона Сонцеворота
  • 1 січня - Новий рік. Новорічна коляда
  • 6 січня - Святвечір
  • 7 січня - Різдво Христове
  • 13 січня - Меланки (Маланки), Щедрий вечір, щедра кутя
  • 14 січня - Новий старий рік та свято Василя
  • 18 січня - Голодна кутя або Другий Свят-вечір
  • 19 січня - Свято Водохреща (Йордан)
  • 20 січня - Івана Хрестителя

Коли і кому годиться колядувати, щедрувати та посівати

Колядування

Україна неймовірно гарна!

Неймовірна Україна в новому відеороліку Назарія Дороша "UKRAINE IS MY HOME"

"Україна - це окремий світ, де є все! Вікові ліси, мудрі й монументальні гори, загадкові ущелини, просторі долини, широкі ріки, а також кришталево чисті озера", – написав автор під відео.

В цому документальному фільмі Назар Дорош показав Україну в разні пори року. Автор зняв Карпати й Дніпровські кручі, а також Олешківські піски, які вважаються найбільшою пустелею в Європі.
Відео всього за три хвилини показує різні пам'ятки архітектури, які є унікальними, і гарні інфраструктурні об'єкти для відпочинку.

"Я хочу тільки сказати: "Приїздіть в Україну, насолодитеся нашою гостиннистю, пейзажами, чудовим кліматом і створіть для себе одну й самих захопливих пригод у житті!", - закликав автор.
Подивіться цей казковий ролік, - нам є чим пишатися! Україна неймовірно гарна!

Хто не пам'ятає минулого, той не має майбутнього!

Соборна Україна нині незалежна,
Як квітка синьо - жовта розцвіла.
І не згубилася людська любов безмежна
До України неньки і її буття,
Що упродовж віків нам мрію дарувала
Й наснагу іти до вільного життя.

Україна – рідний край, земля з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, працелюбними, мудрими й талановитими людьми. 22 січня у нашій школі відбувся районний захід, присвячений 100-річчю Соборності України.

На нашому святі були присутні гості:

Крайнов Віталій Петрович - заступник голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Хортицькому району;

150-річчя створення Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка

Виповнюється 150 років зі створення Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка. В усі  часи товариство об’єднувало провідну верству української нації: Леся Українка, Михайло Грушевський, Микола Аркас, Михайло Коцюбинський та інші визначні постаті творили історію цієї організації. Дата 8 грудня 1868 року, коли у Львові було засноване товариство «Просвіта», назавжди залишиться в історії України. Це дата, коли українська спільнота відкинула нав’язаний їй хибний вибір між полонізацією і русифікацією. 

День української писемності та мови

9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997 року. За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця - послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови.

Радіодиктант національної єдності

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності писали 9 листопада 2018 року, в День української писемності та мови, в нашій школі. Вже 18 років поспіль українці в різних куточках країни пишуть радіодиктант. Мовний флеш-моб в школі організували вчитель української мови і літератури Постоленко Надія Василівна, що долучилася до написання диктанту разом з учнями 9Б класу, та вчитель зарубіжної літератури Наголюк Тетяна Олександрівна, яка писала разом з учніми 11А класу.

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.

Ліна Костенко
Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі. 

Щоб любити країну, її потрібно знати

"А ви думали, що Україна так просто.
Україна — це супер. Україна — це ексклюзив.

По ній пройшли всі катки історії.
На ній відпрацьовані всі види випробувань.

Вона загартована найвищим гартом.
В умовах сучасного світу їй немає ціни".

(Ліна Костенко).

Навіть ті, хто ніколи не чув про існування України, або був лише знайомий з назвою нашої країни, скажуть «Аааа! Так я знаю українців!» після того, як дізнаються про те, що багато видатних постатей світового мистецтва і науки були українцями за походженням! Отже, невеличкий перелік відомих у світі українців і визначних людей України.

 

Відомі українці

Аматорський документальний фільм «Міф про Новоросію»

Мультимедійний проект на Всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів «Врятувати від забуття»

Сторінки