Освіта дітей з особливими потребами

ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ: ЯК ПРОЙТИ ПОВТОРНУ КОМПЛЕКСНУ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНУ ОЦІНКУ РОЗВИТКУ ДИТИНИ, ЯКЩО ВИ ЗНАХОДИТЕСЬ ЗА КОРДОНОМ?

Інструкція для батьків (інших законних представників) дітей, що мають особливі освітні потреби, знаходяться за кордоном.

У разі, якщо Ви знаходитеся за кордоном, а дитина повинна пройти повторну комплексну психолого-педагогічну оцінку, зокрема й між рівнями освіти, Ви повинні знати:

• Ви можете користуватися наявним висновком ІРЦ;
  • повторна комплексна оцінка повинна бути проведена не пізніше, ніж через три місяці після повернення дитини з-за кордону до України.

Для використання висновку зареєструйтеся онлайн на порталі ircenter.gov.ua.

Зверніть увагу:

Інструкції для батьків: як пройти повторну комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини на тимчасово окупованій території?

Якщо Ви знаходитеся на тимчасово окупованій території України та не маєте можливості виїхати, а дитина мусить пройти повторну комплексну психолого-педагогічну оцінку, зокрема й між рівнями освіти, Ви повинні знати:

Інструкції для батьків: як отримати психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини з ООП, якщо перебуваєте за кордоном?

Якщо Ви перебуваєте за кордоном та потребуєте висновку ІРЦ:

1. Зареєструйтеся онлайн на порталі ircenter.gov.ua та створіть кабінет користувача;

2. Завантажте до кабінету користувача скановані документи (документи, що посвідчують особу заявників; свідоцтво про народження дитини; інші документи, що посвідчують особу, якій проводитиметься комплексне оцінювання). У разі відсутності оригіналів можуть бути використані копії документів і документи з сервісу «Дія»;

3. Залиште на порталі інформацію щодо доступного способу зв’язку (номер телефону, контакти менеджерів тощо).

4. Дочекайтеся, коли представник ІРЦ зв’яжеться з Вами.

5. Проконсультуйтеся з представником ІРЦ щодо обстеження дитини, зокрема:

ВПРАВИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ВИЗНАЧИТИ ЕМОЦІЙНИЙ СТАН ДИТИНИ З ООП

Психологи проєкту «Підтримай дитину» підготували прості вправи, які допоможуть батькам та педагогам, що працюють з дітьми з особливими освітніми потребами, дізнатися більше про емоційний стан малечі. Вправи підійдуть для дітей 3-5 років, їх можна легко виконати за будь-яких умов: удома, в дорозі чи в укритті.

Вправа «Емоції», авторка – Ольга Набоченко

Покажіть дитині малюнок із зображенням котиків та попросіть :

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ОСІБ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ – ЛИСТ МОН

Міністерство освіти і науки України надає методичні рекомендації щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році. Про це йдеться в листі МОН.

Школа інклюзивної освіти