Шкільні новини

Відображується 1 - 15 з 491. Показати 5 | 10 | 20 | 40 | 60 результатів на сторінку.

Вибір професії – вибір долі

Вибір професії – складний і відповідальний крок у житті кожної людини. Він має бути свідомим і самостійним. Зробити правильний професійний вибір – означає знайти своє місце в житті, а, отже, визначити подальшу долю.

З метою створення сприятливих умов для забезпечення професійного самовизначення, розширення уявлення про світ професій та формування свідомого підходу до вибору професії в Запорізькій гімназії № 40 пройшов Місячник профорієнтації, в рамках якого відбувся конкурс малюнків «Моя майбутня професія» серед учнів 1-4-х класів.

Складний і відповідальний етап життя першокласників

Початок навчання дитини в 1-му класі – складний і відповідальний етап у її житті. Адже відбувається дуже багато змін – це  нові контакти, нові стосунки, нові обов’язки.

Адаптаційний період першокласників триває від півроку до року. Залежно від різних чинників рівень адаптації дітей до нових умов може бути різним: високим, середнім чи низьким.

Попередження домашнього насильства

Повномасштабна війна, яка триває в Україні, не зупиняє вчинення правопорушень, які були поширеними в нашій державі і раніше. Домашнє насильство є одним із тих явищ, яке у період війни може лише загострюватися і при цьому залишатися невидимим. Які існують тенденції вчинення домашнього насильства в сьогоднішніх реаліях життя? Що робити педагогу у випадку виявлення домашнього насильства?

Допомога захисникам

Вже майже два роки триває війна в Україні. Наші хлопці-військові стоять на захисті свободи, честі та гідності нашого народу. І ми, цивільні громадяни, розуміємо, як багато наші воїни роблять для нашої країни і не можемо стояти осторонь.

Волонтерські організації постійно організовують різні акції на підтримку нашої армії.

Працівники закладу освіти долучились до акції, яка проходила з 04.01.2024 по 10.02.2024, по збору кришечок від пластикових пляшок, які були передані волонтерам. На вилучені кошти планується закупівля «військової пташки».

Дякуємо всім учасникам за небайдужість. Разом до ПЕРЕМОГИ!!!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

Українці ніколи не стояли осторонь чужої біди! А з початком повномасштабного вторгнення Росії на нашу незалежну державу український народ об’єднався заради оборони та допомоги нашим воїнам-захисникам!

Учні та їх батьки, а також вчителі небайдужі до потреб воїнів та беруть активну участь в акціях.

З приходом осінньо-зимового періоду ситуація на фронті ускладнюється складними погодними умовами. Тож учні 5-Б класу разом з класним керівником та батьками взяли участь в акції «Окопна свічка» та відправили хлопцям на передову свічки, які допоможуть нашим Героям освітити укриття, підсушити одяг, зігрітися та приготувати їжу.

Психологічна підтримка – необхідний компонент системи освіти

В умовах воєнного стану в Україні практичні психологи і соціальні педагоги відіграють важливу роль. Наразі, в процесі радикальних змін системи освіти, психологічна служба сучасного закладу освіти як ніколи покликана сприяти покращенню умов для розвитку кожного суб’єкта освітнього процесу, здійснювати психологічну підтримку й надавати допомогу здобувачам освіти, учителям, батькам.

День безпечного Інтернету

В наш час особливо важливого значення на­буває інформація. Найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використан­ня глобальної мережі Інтернет, яка може бути як всесвітньою енциклопедією, що об’єднує інформаційні ресурси всього світу, так і зловісним павутиням, яке губить людей.

06 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом до найкращого Інтернету”, метою якого є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

Корисні посібники для батьків

Інтернет – це окремий всесвіт. Діти проводять в інтернеті велику частину свого життя. Там вони грають в ігри, навчаються, починають нові знайомства, шукають друзів та навіть закохуються і створюють пари. Соціальні мережі дуже добре цьому сприяють. Але поруч із перевагами, які може давати нам онлайн-світ, там може знаходитися дуже багато небезпек, з якими щодня зустрічаються діти: кіберсталкінг, кібербулінг, секстинг, сексторшн. Це невеликий перелік того, що може чекати на вашу дитину вже сьогодні.

Україна – це ми!

День соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

До цього дня з 9 по 22 січня відбувся обласний етап Всеукраїнської фотовиставки до Дня Соборності України: «Україна – це ми!». В ньому взяли участь учні нашої школи: Курило Дар’я, учениця 8-А класу; Рудай Анастасія, учениця 2-Б класу; Коц Тимур, учень 6-А класу.

Навіть під час війни розпускаються квіти

Навіть під час війни розпускаються квіти

Маргарет Тетчер

Рослини це зелені легені нашої планети, адже  - це  справжня "фабрика" з виготовлення кисню. Природа дарує нам здоров`я, силу, красу, пробуджує в нас найпрекрасніші почуття людяності та щедрості.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, торгівлі людьми та захисту прав жінок.

ЮНІ ЗНАВЦІ МОВИ

Щороку в листопаді-травні проходить Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.

Метою конкурсу є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, сприяння утвердженню її статусу як державної, піднесення престижу української мови серед молоді. Конкурс проходить у чотири етапи: шкільний, районний/міській, обласний, підсумковий.

Учні нашої школи разом зі своїми наставниками – вчителями української мови та літератури – щорічно є учасниками Конкурсу.

В цьому році  учениці 4-Б класу  Поліна КОНОНЧУК та 5-В класу Альвіна БАШЕЄВА взяли участь в ІІ (обласному) етапі Конкурсу.

Дні Сталої Енергії

З 27 листопада по 15 грудня 2023 року в нашій школі було проведено «Дні Сталої Енергії». Вони є ключовим компонентом Європейського тижня сталої енергії – щорічної події, присвяченої відновлюваним джерелам енергії та ефективному енерговикористанню в Європі.

Дні сталої енергетики мали на меті залучити споживачів до чисельних заходів, пов’язаних із виробництвом або споживанням відновлювальних джерел енергії та енергоефективністю.

Класними керівниками були проведені заходи щодо ефективного використання електроенергії . Учні 2-Б та 4-Б класів взяли участь у міському конкурсі дитячих малюнків або плакатів «Енергозбереження очима дітей».

Як правильно і красиво говорити про Збройні сили України

6 грудня – День Збройних сил України – день наймужніших і найвідчайдушніших наших захисників! Ми безмежно вдячні незламним воїнам, що боронять наші домівки, наші життя, наше майбутнє! І доки бійці ЗСУ захищають країну на передовій, охороняють її кордони на землі, у воді та в повітрі, наші учні долучаються до захисту рідної мови – потужної суперсили українців. У межах мовного марафону «Не говори суржиком!» учень 6-В класу Костромін Артем підготував презентацію-нагадування: як правильно і красиво говорити про Збройні сили України.

Голубова О.М., учитель української мови та літератури

На крилах волонтерства

5 грудня світ відзначає Міжнародний день волонтера, встановлений 1985 року резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.

Україна — країна волонтерів, адже понад 80% українців у тій чи іншій формі взяли і продовжують брати участь у волонтерському русі. Надзвичайного значення український волонтерський рух набув від початку збройної агресії російської федерації у 2014 році. Відтоді численні волонтери зосередили свою діяльність на допомозі постраждалим від військових дій на сході України — як тим, хто лишався у небезпечних районах, так і внутрішньо переміщеним особам.

Сторінки