Календар важливих дат

З днем захисника України!

14 жовтня 2014 року указом президента Петра Порошенка з'явилося нове свято — День захисника України. Перш за все воно присвячене армії, яка захищає кордони країни у боротьбі проти Росії. Із 2015 року цей день є ще й вихідним.

Дата вибрана не випадково. Із давніх-давен на свято Покрови наші пращури вшановували воїнів-захисників. Традиція походить ще з часів Київської Русі. Козаки вважали Покрову своєю заступницею.

З моменту створення свята, якому значно посприяв початок агресії Росії, анексія Криму та розв'язання війни на Донбасі, армія України стала відходити від свого радянського минулого, переходячи на стандарти НАТО.

Премія Global Teacher Prize Ukraine – вітаємо наших земляків!

Global Teacher Prize Ukraine – щорічна нациіональна премія, мисія якої підкреслити важливість праці педагогі в в Україні. Національну премію Global Teacher Prize Ukraine заснував суспільний союз «Освіторія» в 2017 році. Реализація премії відбувається за сприяння Українського культурного фонду.

Премія Global Teacher Prize Ukraine, яку отримують найкращі вчителі України, відібрала 55 найкращих педагогів у 2019 році.

Серед них є вчитель англійська мови Хортицького району – Наталія Гутарук (“Січовий колегіум” ЗОР, м. Запоріжжя) і вчителі з районів Запорізької області:

ПІДСУМКИ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ 2019

На бюджетну форму навчання у 2019 році зараховано 52,5 тисячі, що становить 87% від загальної кількості вступників, які отримали рекомендації до зарахування і принесли документи в обрані виші. Про це на брифінгу поінформувала міністр освіти та науки Лілія Гриневич, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У МОН надали рекомендації щодо викладання предметів у 2019/20 навчальному році

Міністерством освіти і науки надані методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році.

Рекомендації розроблені спільно з Національною академією педагогічних наук та Інститутом модернізації змісту освіти і можуть бути використані вчителями у практичній роботі.

Шестеро абітурієнтів із Запорізької області склали зовнішнє незалежне оцінювання на 200 балів. Максимальний результат набрали з таких предметів, як математика, хімія, українська та англійська мова. З трьома майбутніми студентами, які мешкають у Запоріжжі, поспілкувалися кореспонденти Суспільного.

Серед них і випускниця нашої школи Данилюк Наталія. Наташа мріє опанувати професію, пов‘язану з засобами масової інформації. Для цього доклала зусиль до вивчення української мови. З відповідного предмету отримала у ЗНО найвищий бал. Нині допомагає вивчати мову молодшій сестрі.

5 червня - Всесвітній день охорони довкілля

Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.

Остаточна редакція нового Українського правопису: основні новації

Інститут мовознавства імені Олександра Потебні Національної академії наук України опублікував повний текст нової редакції Українського правопису.

Нагадаємо, раніше в медіа поширювали не остаточний варіант, а той, який виносили на громадське обговорення у жовтні 2018 року.

Слово "индик" взагалі встигло стати мемом. Але в остаточній редакції його немає.

Як пояснив співголова мовної комісії, яка працювала над правописом, Богдан Ажнюк, це нова редакція правопису, а не новий правопис. Новий правопис мав би мати "критично велику кількість і критично велику якість змін":

День вишиванки в Україні: традиції та особливості свята

Вишиванка в культурі України займає особливе місце. Здавна вважалося, що сорочка, вишита кольоровими нитками та прикрашена візерунками, приносила успіх та служила оберегом для господині чи господаря. Цей національний одяг носять чоловіки, жінки та діти. В наш час вишиванка вийшла з повсякденної форми одягу, проте її надягають на свята або визначні дати. «День вишиванки» прийнято відзначати третього четверга травня. У 2019 році цей день припадає на 16 травня.

День матері: історія та традиції свята в Україні

День матері в Україні відзначають у другу неділю травня. Це свято - привід сказати мамі про те, що вона - найрідніша та найдорожча людина. День матері в Україні в 2019 році відзначають у неділю 12 травня. Указом Президента України від 10 травня 1999 року в Україні день матері святкують у другу неділю травня.