Календар важливих дат

З днем захисника України!

14 жовтня 2014 року указом президента Петра Порошенка з'явилося нове свято — День захисника України. Перш за все воно присвячене армії, яка захищає кордони країни у боротьбі проти Росії. Із 2015 року цей день є ще й вихідним.

Дата вибрана не випадково. Із давніх-давен на свято Покрови наші пращури вшановували воїнів-захисників. Традиція походить ще з часів Київської Русі. Козаки вважали Покрову своєю заступницею.

З моменту створення свята, якому значно посприяв початок агресії Росії, анексія Криму та розв'язання війни на Донбасі, армія України стала відходити від свого радянського минулого, переходячи на стандарти НАТО.

150-річчя створення Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка

Виповнюється 150 років зі створення Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка. В усі  часи товариство об’єднувало провідну верству української нації: Леся Українка, Михайло Грушевський, Микола Аркас, Михайло Коцюбинський та інші визначні постаті творили історію цієї організації. Дата 8 грудня 1868 року, коли у Львові було засноване товариство «Просвіта», назавжди залишиться в історії України. Це дата, коли українська спільнота відкинула нав’язаний їй хибний вибір між полонізацією і русифікацією.

День Збройних Сил України

6 грудня в Україні — це День Збройних сил України, тобто свято, яке об’єднує всіх військовослужбовців, які є в лавах ЗСУ. Загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців давно заслужило всенародну повагу і шану з боку офіційних державних структур усіх рівнів.

Цей День приурочений до дати прийняття Закону незалежної України від 6-го грудня 1991-го року «Про Збройні Сили України». Саме свято - День Збройних Сил України було встановлено у 1993-му році постановою Верховної Ради України від 19-го жовтня № 3528-XII.

ЗАПАЛИ СВІЧКУ. ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

Четверта субота листопада – день пам'яті жертв голодоморів в Україні. Три голодомори 1921–1923 рр., 1932–1933 рр. та 1946–1947 рр., які влаштувала імперія, що на той час називалася СРСР, були актами геноциду українського народу. Вони призвели до багатомільйонних людських втрат. Пам'ятаймо про це.

Загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932-33 років складає 3 мільйони 941 тисяча осіб.

День Гідності та Свободи 2018: історія та традиції свята

День Гідності і Свободи в Україні відзначається 21 листопада. Президент України Петро Порошенко підписав указ "Про відзначення в 2018 році Дня Гідності та Свободи".

Свято 21 листопада – на честь подій на Майдані 2004 і 2013 років. Воно замінило собою державне свято День свободи. В цей день згадують тих, хто вніс свій внесок у Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2014. На Євромайдані загинули 106 людей, яких згодом назвали Небесною сотнею.
21 листопада урочисті зібрання розпочинаються з покладання квітів до меморіалу Небесної сотні.

Українців закликають 9 листопада написати Диктант єдності

У День української писемності й мови, 9 листопада, 18-й радіодиктант єдності звучатиме на хвилі Першого каналу UA: Українське радіо.
Як поінформував на прес-конференції генеральний продюсер UA: Українське радіо Дмитро Хоркін, офіційне гасло цьогорічного заходу - #пишеморазом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Вітаємо з Днем вчителя!

Вітаємо з Днем вчителя. Бажаємо старанних та слухняних учнів, вдалих та добрих днів, щирих та радісних посмішок, блискучих та неперевершених ідей, великих та гідних успіхів. Будьте завжди талановитими вчителями та щасливими людьми! Нехай справджуються мрії вчителів :)

40-РІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ ШКОЛИ

На мальовничих берегах Славути-Дніпра, з яких видніється славнозвісний Дніпрогес і легендарна Хортиця, вирує дитяче життя школи №40, яка вводить учнів у світ загальнолюдських цінностей та допомагає їм у виборі особистісно значущої системи моральних орієнтирів.

Школа — велика дитяча країна,
В ній відкривається білий наш світ.
Тут пізнає себе кожна дитина,
І відправляється звідси в політ
.

Іван Радохліб

Moderators освітніх реформ. ‎I Всеукраїнська Конференція у форматі TED

Вже незабаром, 29 жовтня, Запоріжжя знову прийматиме освітян з усієї України, яких об’єднає потужний захід – І Всеукраїнська Конференція у форматі TED !!!

Триває on-line реєстрація учасників та TED-talkers.

Якщо ви бажаєте бути зіркою TED-talkers, необхідно виконати три умови:

- прагнути змін в освіті: мати власні оригінальні ідеї щодо якісних змін в освіті, бажання їх поширювати та втілювати в життя;