Календар важливих дат

1 червня - Всесвітній день батьків

Ще одне нове свято на нашій планеті — Всесвітній день батьків (Global Day of Parents) — було проголошено на 66-й сесії Генеральної Асамблеї ООН (резолюція № A/RES/66/292) у вересні 2012 року. І, починаючи з 2013 року, воно відзначається щороку на честь батьків у всьому світі в перший день літа — 1 червня .

1 червня - День захисту дітей.

Щорічно 1 червня в Україні та по всьому світу відзначається Міжнародний день захисту дітей, який покликаний привернути увагу до захисту прав дитини.

Історія появи Дня захисту дітей

Про необхідність захисту дітей заговорили ще на початку 20 століття. 26 листопада 1924 року П'ятою Асамблеєю Ліги Націй у Женеві була прийнята Женевська декларація прав дитини. Вона складалася з п'яти основних положень, спрямованих, зокрема, на протидію дитячій праці й рабству, торгівлі дітьми, проституції неповнолітніх.

24 травня - День слов’янської писемності і культури

В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено відповідно до Указа Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня. Свято встановлено постановою Президії Верховної Ради Української РСР від 30.01.91 N 568-I "Про День слов’янської писемності і культури".

Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія - творців слов’янської писемності.

17 травня 2018, четвер День вишиванки

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг.

День матері у 2018 році – 13 травня

День матері 2018 в Україні, традиційно, будуть святкувати в другу неділю травня. Це свято не вважається державним, тож офіційного вихідного у цю дату не має. Проте даний факт не заважає українцям висловлювати слова подяки матерям та дарувати квіти й подарунки.

Безумовно, це свято – одне з найбільш зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, пробачить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років. Дата приурочена до річниці капітуляції нацистської Німеччини 8 травня 1945 року.

Акт капітуляції Німеччини антигітлерівська коаліція офіційно прийняла 8 травня о 23:01 за берлінським часом – у той час у Москві вже було 00:01 9 травня.

Пам'ятні дати травня

1 травня 2018 року, вівторок – Свято Весни і Праці та Міжнародний день солідарності трудящих

3 травня 2018 року, четвер – Всесвітній день свободи преси

3 травня 2018 року, четвер – День Сонця

4 травня 2018 року, п’ятниця – Міжнародний день пожежників

Чорнобиль - біль і трагедія України

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Ця катастрофа стала найбільшою за всю історію атомної енергетики. О 1:24 за київським часом відбулося два сильних вибуха. В результаті четвертий енергоблок був повністю знищений. Виникла масштабна пожежа – палав дах третього енергоблоку.

Посади дуба - відроди велич Хортиці

Історична подія відбулася 21 квітня, на о. Хортиця. Цими вихідними Хортиця відзначилась масштабною акцією #ВідродиХортицю, яка відбулась в пам`ять про загиблих захисників України. Організатором та подвижником виступив Національний корпус Національний корпус Запоріжжя на чолі з Максим Зайченко.

Пам’ятні дати квітня

5 квітня – Перша конституція Пилипа Орлика
11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів
18 квітня – День пам’яток історії та культури, Міжнародний день пам’яток та історичних місць
22 квітня – Міжнародний день Землі
26 квітня – Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

Перша конституція Пилипа Орлика

Перша українська конституція була прийнята на зборах козацтва біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер 5 квітня 1710 року.