Календар важливих дат

Запоріжжя, парад військових до 30-ї річниці Незалежності України

Парад військових до 30-ї річниці Незалежності України. Запоріжжя, площа Героїв, 24.08.2021 року.

До 25-річчя Конституції України

28 червня цього року Україна відзначатиме 25-ту річницю Конституції, головного нормативно-правового акта держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов'язки громадян.

Ухвалення Верховною Радою України 1996 року Основного закону стало важливою віхою українського державотворення.

Весняний марафон наукових майстер-класів «Study is fun!»

Хортицька національна академія запрошує усіх зацікавлених здобувачів освіти 8-16 років взяти участь у наукових майстер-класах від педагогів та учнів Наукового ліцею Хортицької національної академії.

Під час онлайн заходів ви отримаєте практичний досвід впровадження наукових знань у повсякдення та приємний бонус: призи за активну участь.

Марафон складається з 5-ти майстер-класів:

1 – 22.03.2021 «Програмуємо легко!»

2 – 23.03.2021 «Show your true colors»

3 – 24.03.2021 «Завитки, петлі, дуги!»

4 – 25.03.2021 «Стрічка без початку та кінця»

5 – 26.03.2021 «Секрети легкого запам’ятовування»

29 січня - День пам'яті Героїв Крут

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

Важливі акценти

ШАНОВНІ УЧНІ, БАТЬКИ, ПРАЦІВНИКИ ШКОЛИ!

Щиро вітаємо вас з Новим Роком та Різдвом Христовим!

Нехай 2021-й рік стане для нас успішним і багатим на гарні події та знайомства, на бажання та можливості.

Нехай світле новорічне свято увійде в наше життя і принесе із собою достаток, тепло родинного вогнища, лише приємні сюрпризи, радісні зустрічі та щирі посмішки.

Бажаємо щодня відчувати себе щасливими й закоханими в життя, мріяти і вірити в дива. Зичимо всім здоров’я, миру, успіхів і благополуччя!

Адміністрація ЗСШ № 40

1 грудня - Всесвітній День боротьби зі СНІДом

1 грудня щороку відмічається Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Його мета – привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування.

Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ.  За даними Об’єднаної програми Організації Об’єднаних Націй із ВІЛ/СНІД, близько 244 тисячі українців мають ВІЛ, з них близько 100 тисяч не знають про свою хворобу.

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки.

22 січня – День Соборності України

22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності. Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це була основоположна подія для українського державотворення. 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності.

16 листопада - Міжнародний день толерантності

Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповіданн, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.( https://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=995_503#Text )

Толерантність – це вміння людини ставитись без агресії до думок інших людей, до їх способу життя, віросповідання, звичаїв, традицій, ідей і почуттів.

Пропонуємо доєднатися до святкування Дня української писемності та мови

Шановні учні! Ми пропонуємо вам доєднатися до святкування Дня української писемності та мови, виконавши декілька цікавих та нескладних завдань! (Дивіться слайд-шоу під дописом)

Також нагадуємо, що ви можете взяти участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності, який відбудеться 9 листопада.

О 9:00 9 листопада 2020 року ведучі в студії «UA: Першого» розкажуть історію диктанту й дадуть змогу всім охочим підготуватися до написання. Для радіодиктанту 2020 року текст написав відомий письменник і видавець Іван Малкович.Сам радіодиктант, який читатиме відома акторка театру і кіно Римма Зюбіна, почнеться о 9:15.