Навіть під час війни розпускаються квіти

Маргарет Тетчер

Рослини це зелені легені нашої планети, адже  - це  справжня "фабрика" з виготовлення кисню. Природа дарує нам здоров`я, силу, красу, пробуджує в нас найпрекрасніші почуття людяності та щедрості.

У листопаді 2023 року проходив обласний етап Всеукраїнського заочного конкурсу – огляду внутрішнього та зовнішнього озеленення навчальних закладів «Галерея кімнатних рослин». Конкурс проводився з метою залучення здобувачів освіти до озеленення та благоустрою освітнього закладу, збагачення і розширення знань учнів про природу, красу рослинного світу, формування навичок кімнатного квітникарства, підвищення інтересу до пошукової, краєзнавчої, дослідницької роботи. Учні нашої школи Ленський Олександр (9-В клас) та Пищик Дарина (9-А клас) під керівництвом вчителя хімії та біології Акименко Кароліни Олександрівни взяли участь та посіли ІІІ місце в обласному етапі Конкурсу.

Куточки живої природи є елементом благоустрою пришкільної території та шкільного простору. Кабінети нашої школи прикрашені великою кількістю кімнатних рослин, які допомагають створити затишок і комфорт у класних кімнатах. У таких приміщеннях приємно здобувати знання і відпочивати на перервах та після уроків. Без квітів неможливо уявити наше життя. Зелені помічники очищають повітря від вуглекислого газу, знижують запиленість і підвищують вологість повітря. Домашні рослини наповнюють кімнату ароматом і піднімають настрій – як своїми пахощами, так і виглядом, доповнюючи затишну атмосферу в приміщенні. Більшість видів видаляють із повітря шкідливі леткі сполуки. Навіть одна середня рослина здатна поглинути близько чверті токсинів із повітря. Зменшують кімнатні рослини і шумове забруднення. Вони мають дивовижну здатність знімати стрес. Догляд за рослинами розслаблює, покращує настрій, поруч із рослинами покращуються креативні здібності. Людина підсвідомо згадує прадавній зв'язок із природою і таким чином, відпочиває.

Квіти…. Як їх багато на нашій землі! Вони скрізь: в парках та скверах, на лугах та біля водойм, в затишних оселях та рідній школі. Природа нашої України така казкова і тендітна, вона дарує нам добро та радість. Та щоб краса української природи не збідніла, ми маємо піклуватися про неї, бо там де цвітуть квіти є надія!

Заступник директора з НВР Перепелятник О.М.