БЕЗПЕКА ПОНАД УСЕ

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» (зі змінами), на виконання Плану основних заходів цивільного захисту України на 2024 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 січня 2024 р №29-р, враховуючи лист ГУ ДСНС України у Запорізькій області від 10.10.2023 № 53002-5068/53 02-1 «Про проведення Дня цивільного захисту, Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності, Тижня безпеки дитини у закладах освіти у 2023/2024 навчальному році», лист департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 18.10.2023 № 3164/03.2-18 «Про проведення Дня цивільного захисту, Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності, Тижня безпеки дитини у закладах освіти у 2023/2024 навчальному році» в ЗГ № 40 15.04.2024 було проведено День цивільного захисту та з 19.04.2024 по 19.04.2024 Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.

Метою проведення заходів є поліпшення якості освітньої та виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у вихованців та учнів умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час надзвичайних ситуацій. Ці знання та вміння набули особливої актуальності в умовах воєнного стану.

В рамках Дня цивільного захисту було організовано та проведено наступні заходи:

1. Виховні години:

• 1-4-і класи – «Цивільний захист – безпечна поведінка дітей під час війни»;
  • 5-6-і класи – «Обережно! Небезпека!»;
  • 7-9-і класи – «Захисти своє життя. Порядок дій у НС».

2. Тематичні уроки:

• 1-2-і класи – «Подорож у світ безпеки»;
  • 3-4 класи – «Створення мого безпечного середовища»;
  • 5- 6 класи – Урок з мінної безпеки;
  • 7-9 класи –  «Шкідливість куріння, алкоголю, наркотичних речовин на здоров’я людини».

3. Конкурс малюнків (1-9-і класи).

4. Перегляд мультфільму, читання творів  «Небезпечні забави лисенятка Фредді», «Героїчна професія рятувальника».

5. Перегляд навчального фільму «Правила безпеки – правила життя», «Служба порятунку 101. Веселка ТV».

В рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності було організовано та проведено наступні заходи:

• для 1-4-х класів інформаційні години «Безпека вдома», перегляд мультфільму з циклу «Уроки тітоньки сови» «Електрика, побутові прилади»; конкурс малюнків з основ БЖД;
  • для 5-6-х класів бесіди на тему «Безпека на вулиці»;
  • для 7-9-х класів інформаційні години «Про правила поводження з небезпечними предметами»;
  • класними керівниками було проведено години спілкування з елементами практичних занять «Обережно: небезпека!»
  • обговорювались правила безпеки в умовах воєнного стану, при загрозі радіаційної небезпеки, хімічної атаки.

Неможливо передбачити всі ситуації, які можуть загрожувати життю і здоров’ю дитини. Ми й не ставили собі це за мету, а намагалися лише розглянути найтиповіші ситуації та основні правила запобігання небезпеки.

Заступник директора з НВР Світлана КОЛЯДА,

інженер з ОП Катерина КУРИЛО