Тиждень зарубіжної літератури

З 27 лютого по 6 березня в нашій школі пройшов тиждень зарубіжної літератури.

Світ  дивовижний вас вітає,
 Всіх тих, хто вдумливо читає,
Долати знань високі мури,-
Вас кличе світ  літератури!

Одним з вагомих засобів виховання людини та культури сучасна педагогіка вважає літературу. Але, останнім часом спостерігається  катастрофічне зниження інтересу дітей до читання. Друковане слово для них, на жаль, стало незатребуваним. Підліток просто відмовляється читати, бо в його очах людина з книжкою належить до цінностей  не його світу, а «дорослого», «минулого» і взагалі «чужого». Підлітки віддають перевагу автору, який «мелькає» на телеекранах, якого бачать на різних «тусовках» чи у глянцевих журналах.

Отож суть проблеми сьогодення полягає в тому, щоб привернути увагу учнів до книги, та викликати бажання читати. А тому використання нетрадиційних уроків та позаурочних заходів спонукають учня звернутися до художнього слова та змушують його мислити,  порівнювати, працювати з текстом, отже – відкривати книгу, з’ясовувати деталі, і головне  – розвивати творчі здібності школярів. Одним з таких заходів є  Тиждень зарубіжної літератури, який організували вчителі Колісник Н.М. та Наголюк Т.О.

Основною метою тижня є:

- підвищити інтерес учнів до уроків зарубіжної літератури;

- виховувати повагу до літературних та культурних традицій народів світу;

- навчати самостійно працювати з додатковою літературою;

- висловлювати та відстоювати власну думку;

- формувати естетичні смаки.

ПЛАН  ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ  ЗАРУБІЖНОЇ  ЛІТЕРАТУРИ

1.Казковий кінотеатр на тему: «Життя розпочинається з дитинства, а література з казки».

2. Перегляд мультиплікаційних фільмів. (5 класи ).

3. Конкурс малюнків: «Казковий дивосвіт». (5-6 класи ).

4.Фестиваль костюмів літературних героїв (5-7 класи).

5. Конкурс стіннівок «Це цікаво знати кожному». (5-11 класи).

6. Брейн-ринг «Манівцями словесності» ( 9 класи ).

7. Ігрові перерви «Чи знаєш ти літературу?» (5-7 класи).

8. Літературно-музична  композиція «КРАСНОЮ КИСТЮ РЯБИНА ЗАЖГЛАСЬ…» за творчістю М.Цветаєвої

9. Підбиття підсумків конкурсів та вікторин.

Наголюк Т.О., вчитель зарубіжної літератури