Обережно змії!

 У зв’язку з настанням теплої погоди під час відпочинку на природі збільшується можливість зустрічі зі зміями. Тепла погода посприяла активізації таких плазунів у Запоріжжі. За словами фахівців, для Запоріжжя та області є небезпечним тільки один вид — степова гадюка. Зустріти цих плазунів зазвичай можна у кам’янистій місцевості, у траві або паростях.

Степова гадюка — зазвичай може досягати 50-60 сантиметрів у довжину. Фахівці розповідають, цей вид також занесений до Червоної книги України. Але не дивлячись на це, останнім часом їх кількість значно зросла.

Степова гадюка, на відміну від інших видів, має дуже токсичну отруту. Але вкусити вона може лише за умови, якщо їй завдали шкоди. До речі, у воді зустріти степову гадюку — неможливо.

Укус степової гадюки небезпечний і болісний. Навколо пошкодження швидко поширюється набряк. При цьому людина може відчувати запаморочення, слабкість, нудоту та жар, зазначають лікарі. Постраждалого треба якомога швидше привезти до лікарні.

Та щоб не стати жертвою укусу змії, фахівці радять носити закрите взуття та уважно дивитися під ноги.

Як уберегтися від укусів змій:

Не рухайтеся. Побачили змію – не робіть різких рухів і почекайте, поки вона не відповзе, як правило, змія просто не побачить нерухомий об’єкт.

Одягайтеся відповідно. Якщо ви відправляєтесь в місцевість, де можуть жити змії – вибирайте одяг, який захистить від укусів. Це довгі штани з щільної тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики.

Перевіряйте місце відпочинку. Щоб відлякати змію, перед тим, як сісти на траву, камінь або колода – пошарудить або постукайте палицею.

Не торкайтеся до неперевірених предметів руками. Змії часто ховаються в старих пнях, стогах сіна, під камінням або стовбурами дерев. Саме тому до цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися палицею.

Що робити, якщо гадюка вкусила?

Намагайтеся якнайшвидше потрапити до лікарні, адже тільки лікар зможе надати необхідну допомогу. Однак, пам’ятайте, що навіть без медичного лікування укус гадюки не часто призводить до смерті.

Перша допомога при укусах змії:

  • спокій і мінімум рухів;
  • місце укусу обробіть антисептиком;
  • зніміть з ураженої кінцівки весь одяг, прикраси або взуття;
  • прикладіть до рани лід, обгорнутий в тканину;
  • не можна висмоктувати отруту: таким чином ймовірність зараження збільшується, до того ж, на небезпеку наражається і людина, у якої отрута опинилася у роті (відсмоктувати отруту можна, тільки якщо в найближчі години неможливо отримати медичну допомогу);
  • не накладайте джгут;
  • не припікайте рану;
  • не можна вживати алкоголь.

Будьте уважними та обережними!