Міська конференція лідерів учнівського самоврядування

25 лютого 2016 року в ЗСШ № 40 відбулася міська конференція лідерів учнівського самоврядування під егідою ІАМЦ (інформаційно-аналітичний центр освіти та науки, молоді та спорту Запорізької міської ради), присвячена темі: «Що для мене значить бути патріотом».

В рамках конференції працювала методична виставка по окремих районах міста. Учні ЗСШ №40 ознайомили гостей конференції  з музеєм школи.

Представники органів учнівського самоврядування від кожного району міста Запоріжжя презентували досвід роботи по управлінню своїм навчальним закладом. Цей форум дав можливість  юним делегатам обговорити й обмінятися практичним досвідом діяльності своїх закладів, направленої на національно-патріотичне виховання.

Основні напрямки діяльності органів самоврядування:

• представницький – участь учнівської ради в обговоренні шкільних проблем і ухваленні рішень;
  • вирішення конфліктів – посередництво у вирішенні внутрішніх конфліктів;
  • інформаційний – інформування учнів про шкільні проблеми і шляхи їх розв’язання;
  • шефський – організація шефства старших учнів над молодшими;
  • зовнішні зв’язки – організація взаємодії з позашкільними структурами, органами самоврядування сусідніх шкіл;
  • організаторський – підтримка позашкільних, соціально-значущих та інших ініціатив школярів;
  • правозахисний – захист прав учнів у школі.