19 грудня - День святого Миколая

Дев'ятнадцятого грудня - день святого Миколая. Св. Миколай також відомий під іменами: Міколай, Міклаш, Йолупукі, Сейнт Ніколаус, Сантаклос, Фадер Крісмас, Пер Ноель, Сінтер Клаас. Це найбажаніший день у році для дітлахів. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно і моляться до нього, просячи передусім здоров’я собі та батькам. У день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різка? Бо чемні діточки обов'язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. Ця різочка є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися. А в ніч на 19 грудня до кожної дитинки приходить Святий Миколай і кладе під подушку подарунки.

В сучасні часи з’явилась добра традиція – саме у день святого Миколая опікуватись сиротами та знедоленими дітьми, даруючи їм подарунки.

Св. Миколай опікується воїнами, водіями і мандрівниками, допомагає бідним у скруті, вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців та лучників.

Від 19 грудня 2017 до 19 січня 2018 року на площі Фестивальній у місті Запоріжжі буде відбуватися обласний Новорічно-різдвяний фестиваль.

Cвяткові заходи до Дня Святого Миколая відбудуться і на Запорізькій Січі (о.Хортиця) в храмі Покрови Пресвятої Богородиці, розпочнуться вони о 09:30, 19 грудня 2017 року.

9:30 - Божественна літургія, яку очолить настоятель храму Покрови Присвятої Богородиці ієрей Віктор Ткач.

11:00 - Видовищна козацька вистава.

Паралельно буде працювати дитяча майстерня в якій діти зможуть стати учасниками майстер-класів.

Крім того 26 рудня о 12:00 в комплексі "Запорозька Січ" відбудеться урочиста передача Віфлеємського Вогню Миру із місця народжння Ісуса Христа у Віфлєємі за участю організації "Український Пласт", відбудеться  літургія, молебен, спів дитячого хору.