ІСТОРІЯ ШКОЛИ

Мати, рідна школо! Скільки років минуло, скільки вітрів перевіяло, які грози відгриміли,

а ти все живою, юною стоїш у серці, оповита, мов серпанком, любов’ю й ніжністю.

Чи є грози на світі, що стерли б пам’ять про тебе?

Олесь Донченко

Школа – слово, яке знає і поважає кожна людина. З цим словом у багатьох  з’являється купа спогадів про їхнє шкільне життя: гамірні перерви; для когось нудні, або веселі уроки; контрольні та практичні роботи; вікторини; спортивні ігри і таке інше.

Саме у школі з дитини починає формуватися особистість, з’являються нові навички, здобуваються нові та поглиблюються старі знання. І звісно ж все це було б неможливо без вчителів, перед якими ми всі, учні, у невідплатному боргу.

На цій сторінці ви можете ознайомитися з історією нашої школи від самого початку її створення і до сьогодення. Історія кожної школи - це не лише історія вчителів, що працюють у ній, а й історія багатьох поколінь, що вийшли зі стін рідної альма-матері.

Історія нашої школи тісно пов’язана з історією нашого славного міста на Дніпрі.

Школа почала народжуватися ще в січні 1978 року, коли Ачкасову Михайлу Федоровичу запропонували посаду директора школи (цікаво, що номер школи майбутній директор мав змогу вибрати з номерів тих шкіл, що закрилися в місті), що тільки будувалася.  Михайло Федорович вибрав круглий номер 40 і першого липня вже офіційно приступив до своїх обов’язків. Було багато клопоту з оформленням, отриманням, доставкою, розвантаженням та розміщенням меблів, шкільного обладнання, а також прибирання приміщень, звільнення їх від будівельного сміття.

А з 15 серпня до роботи вже стали вчителі. Молоді та завзяті жінки мили вікна, класи, розвантажували меблі й мріяли про найкращу школу району. Тоді вже й почав формуватися кістяк колективу школи, дружна команда однодумців, багато хто з тих, перших учителів і пропрацювали в школі до кінця своєї трудової діяльності.

35 років очолював педагогічний колектив Михайло Федорович Ачкасов – учитель історії вищої категорії, вчитель-методист, нагороджений знаками «Відміннику народної освіти СРСР» та медаллю «За довголітню добросовісну працю», лауреат педагогічної премії 2009 року.

У жовтні 2013 року до 35-річчя закладу було відкрито Музей історії школи. Основні задачі шкільного музею – виховання інтересу до історії, усвідомлення цінності  пам’яток історії і культури, гордість за свою школу.

Музей здійснює зв'язок часів, і дає нам унікальну можливість зробити своїми союзниками в організації учбово-виховного процесу покоління тих, хто жив до нас, скористатися їх досвідом в області освіти і культури. Минуле не зникає безслідно, воно пробивається в сьогодення, залишаючи тисячі свідоцтв свого існування у вигляді пам'ятників матеріальної і духовної культури, які зберігає і пропагує музей.

Матеріали музею поділені на декілька розділів: