"Квіти запорізького степу - у вінок Кобзареві"

Під такою назвою відбулися традиційні читання біля Шевченкової груші 22.05.16

(Захід присвячений 155-річчю перепоховання Т.Г. Шевченко)

Щороку, 22 травня, у день чергової річниці перепоховання Великого Кобзаря, у Запоріжжі проводилися Шевченківські читання біля реліктового дерева - старої груші на колишньому обійсті Булатів, які дали прихисток молодому поету і художнику в 1843 році під час відвідин нашого легендарного козацького краю.

Захід протягом 11 років проходив за участю творчої групи "Пам'ять серця" Запорізького обласного інституту післядипломної освіти та членів родини Булатів під керівництвом та за сценарієм методиста ЗОІППО, Заслуженого вчителя України Гавриленко Любові Антонівни.

На жаль, 10 липня минулого року нашої Берегині не стало - до свого 70-ліття Любов Антонівна не дожила півроку. Але благородна справа, започаткована нею та її однодумцями буде жити.

В цьому році підготувала і провела святковий захід Наталя Нестеренко - вчителька української мови та народознавства Новогупалівської школи.

Берегиня нашої  сорокової школи  Коропець Галина Василівна теж входила в групу "Пам'ять серця", вона завжди їхала з учнями на Шевченківські читання до Тарасової груші.

В квітні Учителя з великої літери Галини Василівни не стало, вона пішла від нас за обрій в квітні, в той час коли квітувала Тарасова груша, яку вона так оберігала. Квітучу грушеву гілочку донька Наталя поклала разом з віршами Шевченко їй в останню путь.

Від нашої школи літературну композицію, присвячену пам'яті Коропець Г.В., виконали учениці 8-Б класу: Орлова Валерія, Шевченко Вікторія, Стрюк Вікторія, Данилюк Наталія. Наталя також прочитала свого вірша, присвяченого великому Кобзарю.

Ходус Тетяна виконала зворушливу пісню "Відродися Тарасе" на слова Л.Яцури, музика Стариковської Алли. Аранжування пісні зробив наш учитель музики Стариковський Володимир Миколайович, за що йому велика подяка.

Приємно було прочитати в газеті "Запорізька правда" статтю Віри Середи про виступ наших дівчаток на заході та побачити їхнє надруковане фото.