Тиждень української мови до Дня української писемності та мови

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначають в Україні. Встановлене воно 9 листопада 1997 р. Указом Президента «Про День української писемності та мови».

Традиційно на честь  цього свята в нашій школі проводиться Тиждень української мови. Цього року, очікуючи учнів у школі, вчителі створили тематичні стенди біля кабінетів української мови, бібліотекар Зубкова З.І. організувала виставку книг «Краса українського слова. І незважаючи на те, що після канікул навчання відбувається дистанційно, ми не порушуємо традицію! Тиждень української мови триває онлайн. Учні залюбки беруть участь у тематичних вікторинах, web-квестах, конкурсах, запропонованих учителями.

9 листопада стартував Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика – конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів (щорічна кількість учасників понад 5 млн із 20 країн світу). Учні нашої школи не залишилися осторонь. У цей день відбувся шкільний етап Міжнародного конкурсу, переможці якого вибороли честь представляти школу на районному етапі престижного мовного конкурсу.

У День української писемності та мови на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. Приєднався до когорти поціновувачів рідної мови і наш колектив: разом з усією країною диктант писали і учні, і вчителі.

Варто зазначити, що всі учасники шкільних заходів переконані,  що відзначення Дня української писемності та мови гуртує всіх українців на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду, адже кожен народ відбудеться лише тоді, коли усвідомить себе у рідному слові. Тому треба любити рідну мову, берегти й захищати, як найкоштовніший скарб. Без рідної мови жодна людина не здатна почувати себе частиною власного народу, його історії та культури. Мова – це душа народу. А народ без мови – не народ.

Любіть українську мову – вона прекрасна!

Учитель української мови - Голубова О. М