32 роковини страшної Чорнобильської катастрофи

26 квітня світ згадує  Чорнобильську трагедію. Це наймасштабніша техногенна катастрофа в історії людства.

Лідери учнівського самоврядування, учениці 10-Б класу Шевченко Вікторія та Стрюк Вікторія в пам'ять про події на Чорнобильській атомній станції провели для учнів 3-6-их класів хвилинки спілкування.  Дівчата розповіли дітям, що саме 26 квітня 1986 року о 1:23:44 за київським часом із інтервалом  у дві секунди сталося два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської атомної електростанції.  Доза радіації, що потрапили у повітря, була у 40 разів більшою, ніж під час вибуху атомної бомби в Хіросімі. Внаслідок вибуху та під час гасіння пожежі, що тривала 10 днів, загинула 31 людина,  понад 200 було госпіталізовано.  600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні території, отримали високі дози радіації. Лише за офіційними даними, радіоактивного опромінення зазнали близько 8 400 000 мешканців України, Білорусі та Росії.

Під час бесіди у школярів виникло питання: «Чому сталося аварія?» Десятикласниці відповіли, що існує декілька версій. Одна з них, технічна:  під вечір 25 квітня 1986 р. на четвертому реакторі було розпочато плановий технічний експеримент. Через перегрів реактора та накопичення значної кількості газів, як вважають вчені,  і сталися ці жахливі вибухи.

Зараз Чорнобильська атомна станція не працює. ЇЇ зупинили у 2000 році. Над четвертим енергоблоком збудували «саркофаг».  Але наслідки цієї катастрофи людство буде відчувати ще довгий час.

В  місті Запоріжжя  за рішенням міської влади  було збудовано та 26 квітня 2018 урочисто  відкрито пам’ятник «Героям  Чорнобиля».  Представники нашої шкільної громади  приєдналися  до цієї важливої події  та  вшанували  подвиг ліквідаторів чорнобильської аварії.

         Рада Старшокласників.