Справжній тріумф юних акторів шкільного театрального колективу «Кобза»

15.03.2018 року в актовій залі ЗСШ №40 з надзвичайним успіхом відбулася прем’єра театральної вистави «Павло Полуботок» за мотивами  п’єси Осипа Барвінського «Павло Полуботок – наказний гетьман України». Театральний колектив юних акторів  «Кобза» під керівництвом Юлії Василівни Гудимчук гідно представив нашу школу на районному конкурсі-огляді шкільних театральних колективів «Березіль -  2018».

Перед початком  театрального дійства вдало підібрані слова ведучих заходу, учениць 7-А класу,  Цуканової Анастасії та Рашевської Валерії налаштували глядачів на необхідний настрій, а музичне та відео оформлення вистави, що підготували учні 9-А класу Голубов Дмитро та Жлуденко Кіріл, надали можливість присутнім поринути в героїко-трагічні події доби  «козацької  руїни».

Вже наступного дня, 16.03.2018,  трупа ЗСШ №40  успішно захистила імідж Хортицького району на міському фестивалі-конкурсі шкільних театральних колективів «Мельпомена Запоріжжя», що відбувся на великій сцені міського центру дитячої та юнацької творчості. Кропітка робота учнів та педагогів школи була оцінена журі у п’ятьох  номінаціях конкурсу, а саме: «актор року» - учень 9-Б класу Шевченко Денис; «блискучий дебют» - учениця 10-Б класу Риженко Аліна; «блискучий дебют» - учень 9-Б класу Євсіков Данило;  «кращий дизайн поліграфічної продукції» - вчитель інформатики Євсєєва Лариса Євгенівна; «краща вистава - ІІ місце» -  театральний колектив «Кобза».

Компетентне журі відмітило високий рівень гри головного героя вистави Павла Полуботка  у виконанні учня 9-Б класу Шевченка Дениса. Також  глядачів вразили образи Олександра Меншикова (виконавець ролі Арзуманян Артур, 8-Б клас), романтичної, але непохитної у своєму рішенні героїні Худякової Дар’ї, учениці 8-Б класу – доньки гетьмана  Марусі. Щирою та виразною  була гра Риженко Аліни, учениці 10-Б класу –  жінки гетьмана Ганни, Ковальової Анастасії, учениці 8-Б класу  -  доньки загиблого гетьмана Івана Скоропадського, Забєліної Альони, учениці 7-А класу – доглядальниці Меласі.  Яскраві образи героїв відобразили учні 9-Б класу  Євсіков Данило, що грав сина князя Меншикова  Данила,  учень 9-Б класу Чернов Всеволод -  Андрій Маркевич, Пузанов Ілля, учень 9-А класу  - полковник Ханенко та учень 9-А класу Лучко Данило – полковник Лагович.

Всі члени журі відмітили неперевершені костюми юних акторів та декорації вистави. Це неймовірні зусилля педагога-організатора школи Криштопи Наталії Миколаївни. Найщиріші слова вдячності  хочеться сказати народній майстрині Галині Павлів, яка надала акторам шкільного  театру автентичні предмети одягу з власної колекції.

Небайдужими до шкільних питань, як завжди, є батьки наших учнів. Дякуємо за допомогу в підготовці вистави,  участі у конкурсі  та підтримці учнів  під час виступу батькам:  9-А класу Скітяшиній Олені Олександрівні,    8-Б класу Арзуманяну Грайру Артуровичу, 3-В класу Ляшко Олені Леонідівні, 9-Б класу Шевченкам Віталію Миколайовичу та Світлані Миколаївні , 7-А класу Забєліним Борису Борисовичу та Ользі Іванівні.

Справжній тріумф юних учнів-акторів став можливим завдяки підтримці та створенню умов для реалізації творчого потенціалу школярів адміністрацією школи: директора ЗСШ №40 Пискунової Ірини Володимирівни, заступників директора Коляди Світлани Василівни та Кулініч Оксани Петрівни.

Керівник театрального гуртка «Кобза» Гудимчук Ю.В.