ПАМ’ЯТКА НА ЛІТНІ КАНІКУЛИ 2019

Розпочинаються літні канікули, відпустки. Як завжди, кожен із нас проведе їх по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів – все це чекає на нас влітку.

На жаль, вони не проходять без прикрих випадків (пожежі, утоплення) із вини батьків і дітей. Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.

Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина країни, особливо до батьків. Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

Шановні батьки!

• Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.
  • Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі. Закликаємо вас та ваших дітей завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований:
  • Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.
  • Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.
  • Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.
  • Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.
  • Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.
  • Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.
  • Не можна брати до рук незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.
  • Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.
  • Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.
  • Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.
  • З метою попередження дитячого травматизму під час літніх канікул особливу увагу зверніть на правила поведінки дітей біля водоймищ та при виявленні вибухонебезпечних предметів.

Правила поведінки на воді:

• Купатися необхідно в добре знайомих місцях на спеціально обладнаних пляжах;
  • Перше купання повинно бути короткотривалим (до 3-5 хвилин), далі в воді можна знаходитися до 20 хвилин за один раз, причому цей час слід збільшувати поступово;
  • Не можна пірнати у воду після тривалого перебування на сонці - при різкому охолодженні у воді настає рефлекторне скорочення м'язів, що спричиняє припинення дихання;
  • Дітям старше 10 років можна купатися при температурі води вище +19оС;
  • Купатися рекомендовано вранці і ввечері;
  • Не слід купатися наодинці;
  • У воду заходьте обережно, ніколи не пірнайте у незнайомих місцях, не запливати за буйки чи за огородження;
  • Не стрибати зі споруд та плавальних засобів, не призначених для цього;
  • Не підпливати до коловоротів, пароплавів та катерів;
  • Не запливати на надувних матрацах далеко від берега;
  • Не купатися без нагляду дорослих;
  • Не пустувати у воді – це заважає оточуючим і може бути небезпечним;
  • Не стрибати головою донизу в місцях із невідомою глибиною.

Увага! Вибухонебезпечні предмети!

•  До виявлених вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не можна доторкатись, перекладати, розряджати, ударяти, зберігати.
  • Забороняється використовувати заряди для розведення вогню.
  • Не можна їх збирати і здавати в металобрухт.
  • Знайшовши вибухонебезпечні предмети, потрібно терміново повідомити в міліцію, школу, військомат.

Вогнепальна зброя – не забава!

Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.

Щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Бажаємо всім дітям і батькам гарного літнього  відпочинку!

Адміністрація школи