НАША ІСТОРІЯ

Мати, рідна школо! Скільки років минуло, скільки вітрів перевіяло, які грози відгриміли,

а ти все живою, юною стоїш у серці, оповита, мов серпанком, любов’ю й ніжністю.

Чи є грози на світі, що стерли б пам’ять про тебе?

Олесь Донченко

Школа – слово, яке знає і поважає кожна людина. З цим словом у багатьох  з’являється купа спогадів про їхнє шкільне життя: гамірні перерви; для когось нудні, або веселі уроки; контрольні та практичні роботи; вікторини; спортивні ігри і таке інше.

Саме у школі з дитини починає формуватися особистість, з’являються нові навички, здобуваються нові та поглиблюються старі знання. І звісно ж все це було б неможливо без вчителів, перед якими ми всі, учні, у невідплатному боргу.

На цій сторінці ви можете ознайомитися з історією нашої школи від самого початку її створення і до сьогодення. Історія кожної школи - це не лише історія вчителів, що працюють у ній, а й історія багатьох поколінь, що вийшли зі стін рідної альма-матері.

Історія нашої школи тісно пов’язана з історією нашого славного міста на Дніпрі.

Школа почала народжуватися ще в січні 1978 року, коли Ачкасову Михайлу Федоровичу запропонували посаду директора школи (цікаво, що номер школи майбутній директор мав змогу вибрати з номерів тих шкіл, що закрилися в місті), що тільки будувалася.  Михайло Федорович вибрав круглий номер 40 і першого липня вже офіційно приступив до своїх обов’язків. Було багато клопоту з оформленням, отриманням, доставкою, розвантаженням та розміщенням меблів, шкільного обладнання, а також прибирання приміщень, звільнення їх від будівельного сміття. 

А з 15 серпня до роботи вже стали вчителі. Молоді та завзяті жінки мили вікна, класи, розвантажували меблі й мріяли про найкращу школу району. Тоді вже й почав формуватися кістяк колективу школи, дружна команда однодумців, багато хто з тих, перших учителів і пропрацювали в школі до кінця своєї трудової діяльності.

35 років очолював педагогічний колектив Михайло Федорович Ачкасов – учитель історії вищої категорії, вчитель-методист, нагороджений знаками «Відміннику народної освіти СРСР» та медаллю «За довголітню добросовісну працю», лауреат педагогічної премії 2009 року.

Професійне кредо Михайла Федоровича: сприяти створенню умов для повної самореалізації кожного учасника навчально-виховного процесу.

Ключ до успіху директора – це генерування ним ідей, уміння згуртувати навколо себе людей, професіоналізм та ефективність в роботі. За 35 років Михайло Федорович створив колектив однодумців, життєтворчу, гуманну, відкриту й дієву школу,  що забезпечує розвиток учнів на рівні можливостей кожного, формує у молодої людини здатність і готовність ефективно здійснювати власну життєдіяльність, досягати успіху в житті.

 

Вони були першими:

 

Вчителі, вихователі, лаборанти, бібліотекарі, піонервожаті, які приступили до роботи  в СШ №40 у серпні 1978 року:

Ачкасов Михайло Федорович директор

Ємченко Надія Яківна – завуч

Лимарчук Таміла Іванівна завуч

Ревюк Валентина Вікторівна організатор

Ішутіна Людмила Миколаївна

Зінченко Валентина Олексіївна

Лисенко Любов Федорівна

Житіна Лідія Іванівна

Понятенко Алла Андріївна

Пастушенко Галина Олександрівна

Панченко Надія Дмитрівна

Царегородцева Надія  Олександрівна

Трубачова Зоя Іванівна

Коропець Галина Василівна

Кузнєцова Алла Олексіївна