ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ ГОТУЄТЬСЯ ВІДЗНАЧАТИ СВІЙ 80-Й ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

Цього року, 10 січня,  виповнюється 80 років з дня утворення Запорізької області. Солідний ювілей планується відзначити низкою масштабних культурних заходів. Святкування триватиме протягом усього року і охопить усі райони регіону, до якого долучаться  жителі кожного куточка нашого краю. За повідомленням Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, почнуться святкові культурні заходи в обласному центрі. Запорізький обласний краєзнавчий музей на честь ювілею відкриє планшетну виставку „Запорізька область – досягнення та перспективи” та виставку найцікавіших експонатів зі своїх фондів.

Ще минулого року, під час ІХ Всеукраїнського козацького фестивалю „Покрова на Хортиці” директор Департаменту  культури, туризму, національностей та релігій ОДА Владислав Мороко презентував проведення  „Року 80-річчя утворення Запорізької області”.

Серед запланованих заходів – виставка досягнень Запорізької області з масштабною культурною програмою, зустрічі з видатними людьми Запорізького краю, екскурсії для учнівської та студентської молоді. Планується видання художньої, краєзнавчої та наукової літератури, збірки дитячих творів „Ми – надія твоя, Запорізький краю!”, широке висвітлення ювілею у засобах масової інформації.

Усі райони області готують свої  заходи та власні переліки досягнень до ювілею області. Містами та районами мандруватиме мистецький тур з концертною програмою „Мій Запорізький край”. Запоріжців-провідних діячів мистецтв заплановано запросити до участі у концерті „Мистецька гордість Запоріжжя”. Протягом року заплановано презентації нових туристичних маршрутів, буде проведено обласну туристично-краєзнавчу учнівську експедицію „Мандруємо Запорізьким краєм”. Запорізькі фотохудожники, художники та скульптори готують тематичні виставки. Бібліотеки наповнюють виставки фото- та архівними матеріалами, літературою, присвяченими утворенню Запорізької області.

Разом із областю цього року чимало закладів культури також відзначатимуть ювілейні дати. Це 90-річчя Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара (березень); 80-річчя Запорізької обласної філармонії (квітень); 80-річчя Запорізького обласного театру ляльок (вересень); 80-річчя обласного методичного центру культури і мистецтва (грудень). Ці урочистості  нададуть особливої ваги святкуванню ювілею області. Також заплановано організувати звітні концерти провідних творчих колективів Запорізької області у Києві.

Як зазначив директор Департаменту  культури, туризму, національностей та релігій  облдержадміністрації Владислав Мороко, запоріжці під час святкування ювілею області мають прекрасну нагоду згадати славних земляків, загальновідомі події з історії краю, дізнатися про нові знахідки істориків та краєзнавців, відкрити для себе сторінки нашої історії, які багато років замовчувалися.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА