До уваги шановних батьків!

Міністерство освіти і науки України винесло на громадське обговорення порядок зарахування, відрахування та переведення учнів. Проект наказу «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» оприлюднили на сайті МОН.

Цей порядок має регулювати зарахування, відрахування та переведення учнів у школах, гімназіях та ліцеях.

«Для зарахування дитини до 1 класу один з батьків дитини особисто має подати до закладу освіти заяву та інші документи […] не пізніше 31 травня. Заява подається до закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця дитина. Крім того, один з батьків дитини за його вибором може подати заяви до інших закладів освіти для зарахування на вільні місця», – йдеться у документі.

У проекті порядку зазначено, що для першочергового зарахування до першого класу батьки мають подати копію документа, який підтвердить, що дитина або хтось із батьтків проживає/перебуває на закріпленій за відповідною школою території. Про повний перелік таких документів читайте у проекті порядку нижче.

Право на першочергове зарахування також мають діти, чиї рідні брати чи сестри начаються в цій школі, або батьки, які там працюють. У другу чергу (тобто на вільні місця) дітей пропонують зарахововувати за принципом віку – тих, хто старший.